ŽENY a VÍNO ... a tisíce dalších společných témat

ŽENY a VÍNO ... a tisíce dalších společných témat

Fotogalerie

foto10.jpg foto10.jpg
foto1.jpg foto1.jpg
foto2.jpg foto2.jpg
foto3.jpg foto3.jpg
foto4.jpg foto4.jpg
foto5.jpg foto5.jpg
foto6.jpg foto6.jpg
foto7.jpg foto7.jpg
foto8.jpg foto8.jpg
foto9.jpg foto9.jpg
foto11.jpg foto11.jpg
foto12.jpg foto12.jpg
foto13.jpg foto13.jpg
foto14.jpg foto14.jpg
foto15.jpg foto15.jpg
foto16.jpg foto16.jpg
11. dubna 2014
Popis

Krása, elegance, šarm, milé úsměvy, vůně rudých růží a vína, to vše zaplnilo velkopavlovický podzemní labyrint Vinných sklepů Františka Lotrinského. Stalo se tak ve čtvrtek večer, dne 10. dubna 2014, při příležitosti ryze dámského podniku, akce s názvem ŽENY a VÍNO.

Už sám název dává tušit příjemnou atmosféru podtrženou ženskostí, to vše doplněné degustací vynikajících svěžích vín, ochutnávkami skvělých sýrových variací a jako třešnička na dortu řada významných a milých hostů. V tomto případě výhradně žen, jenž obohacují svou prací svůj i náš život, ať už na poli politiky, kultury, módy a u nás samozřejmě tolik typického vinařství.

Ačkoliv se tentokrát jednalo o bez výjimky ženský večer, zahájili jej muži, v čele s prvním mužem města Velké Pavlovice, starostou Ing. Pavlem Procházkou. Ten v úvodu pozdravil a srdečně uvítal všechny přítomné ženy, zvláště pak významné hosty.

Mezi ně patřily paní Miroslava Němcová, politička, která již od roku 1998 působí v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, paní Zuzana Vojtová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, paní Lada Válková, ředitelka Dětského domova Mikulov, paní Jarmila Poliaková, majitelka Šlechtitelské stanice vinařské, a.s. a Penzionu André ve Velkých Pavlovicích, paní Eliška Tomková, majitelka velkopavlovického módního studia s pražskou pobočkou Elisha Mode, místní folklórní zpěvačka Ludmila Malhocká, operní zpěvačka Barbora Grůzová, klavíristka Eliška Vomáčková a vinařky z Velkých Pavlovic Darina Zborovská za Vinařství Zborovský, Eva Buchtová za Vinařství Buchtovi a Marcela Štambacherová za Vinařství Řádek.

Jak již bylo nastíněno, akci zahájili muži. Ano, skutečně byli dva, opět však nemluvili o nikom jiném, než o ženách. Pan starosta přivedl mezi křehké růže jeden pomyslný trn, pana Petra Nováka, trenéra rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, čerstvé držitelky hned několika medailí včetně zlata z nedávné zimní olympiády v Soči. Jako „trn“ se však ani v nejmenším neprojevil, na adresu své svěřenkyně Martiny sršel nekonečnými superlativy.

Poté už večer, jehož program do posledního detailu zorganizovala paní Dagmar Švástová a úžasně moderovala paní Romana Parlásková, patřil jen a jen ženám. Nalévalo se víno, ochutnávaly sýry, mluvilo se o všem, co mají ženy rády, co je zajímá. Na přetřes přišla móda, děti, náročné kloubení soukromého rodinného a pracovního života, mezilidské vztahy, koníčky, úspěchy, pády, velké radosti i drobné neřesti, prostě život… Život žen, který si každá prožívá sama za sebe v tisících podobách a alternativách, ale nakonec, všechny jsou si tolik podobné. Najde se bezpočet témat, kde se ženy najdou a zjistí, že ať je právě život zavál kamkoliv a připravil jim jakékoli osudy, pořád jsou naladěny na totožné vlně.

Ženy jsou jako diamanty. Jsou stejně tvrdé jako tento vzácný nerost a pokud je s nimi správně zacházeno, promění se v nejkrásnější a nejhodnotnějšího ozdobu, vzácný a drahý briliant. V ženu, v bytost nevyčíslitelné hodnoty…

Doufáme, že si všechny ženy večer věnovaný a připravený jen a jen pro ně užily.

Věříme, že určitě nebyl poslední…

Zdroj: TIC Velké Pavlovice

Foto © 2014 Karolína Bártová

11-4-2014 EB