Němčičky

Související objekty

Meteostanice Němčičky

Meteostanice Němčičky
Zjistěte si meteorologické údaje v Němčičkách ...
Více informací >>

Němčičky
Ano

Fotogalerie

46.jpg 46.jpg
Sportovni_areal_Nemcicky.jpg Sportovni_areal_Nemcicky.jpg
Kaplicka_Nemcicky.jpg Kaplicka_Nemcicky.jpg
Minigolf Nemcicky.JPG Minigolf Nemcicky.JPG
Nemcicky-lyzarsky vlek.jpg Nemcicky-lyzarsky vlek.jpg
Němčičky jsou malebnou vískou položenou v členitém terénu jihovýchodního výběžku Ždánického lesa. Nachází se mezi obcemi Velké Pavlovice a Bořetice, 10 km od nájezdu na dálnici D2 v Hustopečích. Němčičky jsou tradiční vinařskou, ale i ovocnářskou obcí ...

Kontakt

Němčičky , 691 07, Němčičky
Telefon: 519 430 750
Kontaktní osoba: Martina Čermáková

Popis

Němčičky jsou tradiční vinařskou, ale i ovocnářskou obcí. Její obrovskou výhodou jsou četné strmé svahy devíti údolí, které poskytují výborné podmínky pro pěstování vinné révy. Na zdejších kopcích se rozprostírá téměr 200 hektarů prvotřídních vinic, které řadí Němčičky mezi nejvýznamnější vinařské obce v České republice. Kvalitu a výjimečnost zdejších tratí utvrzuje fakt, že vinice zde vlastnili brněnští měšťané, města Brno a Kyjov i některé kláštery.

Značný výškový rozdíl v katastru obce a bohaté minerální podloží svědčí především Frankovce, která je vyhlášenou zdejší odrůdou. V tratích Špigle-Bočky, Kolberk, Šumberk, Filiberk, Puclety, Růžený se daří odrůdě Neuburské, plná a harmonická vína zde dávají i další tradiční odrůdy Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Veltlínské zelené.

Dominantou obce a poutním místem zdejších vinařů i turistů je kaplička sv. Antonína uprostřed vinic v trati Růžený. Je také jedním ze zastavení na trase osmikilometrové obecní vinařské stezky, která na čtyřech zastaveních informuje o historii obce a krásných panoramatických výhledech v jejím okolí. Kromě kapličky sv. Antonína Paduánského můžete při svém putování okolím obce navštívit další dvě kapličky: sv. Floriána a Boží srdce.

Poslední roky jsou Němčičky známé především sportovním areálem, v němž naleznete koupaliště a lyžařský svah s umělou sjezdovkou.

K přírodním zajímavostem obce patří chráněná území Nosperk a Růžený (Velký Kuntínov je v těsném sousedství), ve kterých se nalézá mnoho ohrožených druhů rostlin, dále se zde nacházejí chráněné stromy jeřábu oskeruše.

Obcí procházejí dvě významné cyklotrasy - Krajem André a Moravská vinná stezka. Obě tyto trasy spojuje Obecní vinařská stezka, zaměřená na poznávání místních pamětihodností z historie obce až po současnost. Vede zde také regionální trasa Modrohorské cyklostezky, cyklostezka Větřák a Vycházkový chodník obcí Němčičky.

Poskytované služby:
  • Faxové služby
  • Kopírování
  • Průvodce
  • Rezervace ubytování v okolí
  • Úschovna cenných předmětů
  • Zahrádka
Možná nevíte, že

Němčičky nabízejí v létě skvělé koupání, užít se dá na nově zbudovaném minigolfu, v zimě pak lyžování na nejníže položené sjezdovce ve střední Evropě.