Moravská vinná stezka

Související objekty

Pomozte vinařským stezkám vyhrát titul nejlepší destinace v ČR!

Pomozte vinařským stezkám vyhrát titul nejlepší destinace v ČR!
Agentura CzechTourism odstartovala soutěž s názvem DestinaCZE 2013 o nejlepší turistickou destinaci České republiky. Do pěti finálových kategorií se dostalo celkem 25 destinací či nabídek a jednou z nich jsou...
Více informací >>

Moravská vinná stezka

Fotogalerie

01.jpg 01.jpg
4.JPG 4.JPG
5.JPG 5.JPG
Typ stezky: Moravská vinařská stezka

Kontakt

Telefon: 777 184 172
Kontaktní osoba: Luboš Kala

Popis

Moravská vinná stezka je páteřní trasou ojedinělé sítě regionálních cyklistických tras procházejících malebnou krajinou jižní Moravy, která nese název Moravské vinařské stezky. Vinařská magistrála spojuje starobylé Znojmo se slováckou metropolí Uherským Hradištěm a nabízí putování regionem, který zdobí víno, bohatá historie i živé tradice. Červeně značená Moravská vinná stezka prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi a protíná sedm z deseti okruhů místních vinařských stezek. Na její trase leží 70 vinařských obcí, desítka chráněných přírodních lokalit i významné historické a architektonické památky kraje. 4.JPG

Cykloprůvodce popisuje trasu směrem ze Znojma, spolehlivě vás však provede i opačným směrem z Uherského Hradiště. Vydejte se krajem památek a vína, projeďte 300 kilometrů sady a vinicemi jižní Moravy, vychutnejte produkty práce a pohostinnost místních lidí. Trasa Moravské vinné stezky vás přivede po klidných cestách k nejzajímavějším vinařským lokalitám kraje. Víno a vinařství poznáte v autentickém prostředí sklepa či sklepní uličky, které tvoří svébytný krajinný ráz a jsou pestrou ukázkou lidové architektury v oblasti. Vinařské stezky jsou nejen cestou za poznáním jižní Moravy, ale také putování za vínem a lidmi, pro které je pěstování révy vinné údělem i celoživotní zálibou.

Na realizaci projektu a péči o Moravské vinařské stezky se podílejí lidé, kteří usilují o zdravé životní prostředí, zachování kulturního a přírodního dědictví a šetrný rozvoj obcí a měst. Moravská vinná stezka patří spolu s Greenway Praha - Vídeň a Greenway Krakov - Morava - Vídeň k nejznámějším stezkám Greenways ve střední Evropě, o čem svědčí i získání zvláštní ceny poroty Evropské asociace zelených stezek EGWA pro nejlepší projekty v Evropě.

EU-cze

Délka trasy 290 km
Cílová skupina: Dospělí bez dětí
Vhodné pro: Cykloturisty
Náročnost trasy: Turista profík
Trasa

Délka: 290 km 01.jpg

Moravská vinná stezka je páteřní trasou ojedinělé sítě regionálních cyklistických stezek vedoucích malebnou krajinou jihovýchodní Moravy. Trasa začíná ve Znojmě, prochází Mikulovem, Hustopečemi, Velkými Pavlovicemi, Mutěnicemi, Bzencem a končí v Uherském Hradišti.

Terén

Členitý

Sjízdnost trasy

Velmi dobrá.

Značení trasy

Velmi dobrá.

Nádraží na trase

Ano

Doporučení

Velmi doporučujeme.