.Vinařství Turek & Šiška

Frankovka 2019

vína VOC MODRÉ HORY
suché · červené

220 Kč

Kvalitní odrůdové víno tmavě rubínové barvy. Ve vůni a chuti nacházíme lesní ovoce, ostružiny a černé třešně. Ve víně je krásně zakomponovaná tříslovina. Je harmonické, s dlouhotrvající dochutí.

 

obsah alkoholu (%) 12
zbytkový cukr (g/l) 0,1
kyseliny (g/l) 4,8
vinařská oblast Morava
vinařská podoblast Velkopavlovická
vinařská obec Velké Pavlovice
vinařství v obci Velké Pavlovice

.Vinařství Turek & Šiška

Jsme netradiční vinařství s roční produkcí kolem 13 000 lahví. K vinaření nás nevedla tradice a zkušenosti předků, ale láska k vínu, která se postupně stala našim velkým koníčkem. Zakoupili jsme vinohrad, sklepní prostory a postupně začali získávat prvotní zkušenosti spojené s ošetřováním révy a výrobou vína. Svá první vína jsme vyrobili v roce 2012.

Naše vinice se nachází v nejlepších tratích vinařské obce Velké Pavlovice – Stará hora.  Při obdělávání vinic se snažíme o co nejmenší používání chemie. Své hrozny sbíráme ručně. Některé odrůdy také vybíráme a nakupujeme od zkušených pěstitelů hroznů.

Vína vyrábíme kombinací tradičních a nejmodernějších postupů, kvašení vín probíhá kontrolovaně, vína zrají v nerezu nebo v dubových sudech a sudech typu barrique.  Naším cílem je zasahovat do výrobního procesu co nejméně. Neustále na sobě pracujeme. Nebojíme se experimentovat, učíme se novým věcem, chceme se posouvat a navyšovat kvalitu našich vín.

Poněvadž vinařství a práce s ním spojená je naším koníčkem, chceme, aby naše víno lidem chutnalo, a aby ho pili pro radost i pro potěchu. Snad se nám i naše snaha daří, což dokazují četná tuzemská a zahraniční ocenění. O tom se nakonec můžete přesvědčit sami, když si některé z naší nabídky vín vyberete a ochutnáte. Máte možnost navštívit i náš sklípek, kde vám po dohodě přichystáme degustaci vzorků nebo tu můžete posedět a pobavit se s přáteli.

poznejte výrobcepoznejte výrobce

Vyhledávání