.Vinařství Lacina

Frankovka Grand Reserva

Modrohorská pecka 2023
2016 · suché · mzv · červené

443 Kč

Na toto víno jsme čekali 5 let. Tak dlouho zrálo ve francouzských sudech.

Plné vyzrálé víno intenzivní barvy, výrazného buketu s minerálními tóny přecházející do jemně višňových kouřových tónů s expresivním vjemem dřeva. Chuť je pikantní, extraktivní s vyváženou tříslovinkou.

Doporučujeme ke zvěřinovému a hovězímu guláši či steaku, nebo k pečené kachně se zelím. Výborně se hodí k sýrům s bílou plísní jako je camembert, brie či hermelín, stejně tak jako k polotvrdým sýrům typu gouda.

Modrohorská pecka 2023 - zlatá medaile (nejlépe hodnocené červené víno z Velkých Pavlovic)

objem lahve (l) 0,75
obsah alkoholu (%) 12,5
zbytkový cukr (g/l) 0,3
kyseliny (g/l) 4,9
vinařská oblast Morava
vinařská podoblast Velkopavlovická
vinařská obec Velké Pavlovice
viniční trať Lizniperky
vinařství v obci Velké Pavlovice

.Vinařství Lacina

Vítejte ve Vinařství Lacina ve vinařské obci Velké Pavlovice v srdci moravského vinařství. Pěstováním vinné révy a výrobou vína se naše rodina zabývá od nepaměti. Na malebných svazích Velkých Pavlovic se také rozprostírají naše vinice, ze kterých pochází každá láhev značky Lacina. Rodina Lacinů má tu čest, že vlastní jeden z nejstarších dochovaných historických sklepů na jižní Moravě. I když jeho přesné stáří nebylo dosud zjištěno, předpokládá se, že mohl být postaven Habány, kteří v 16.století v Pavlovicích žili. Dodnes se historické prostory HABÁNSKÉHO SKLEPA využívají nejen k archivaci, ale i ke zrání vína v dřevěných sudech.

poznejte výrobcepoznejte výrobce

Vyhledávání