O historii modrohorských obcí

Pětihvězdí jihomoravských vinařských obcí je odedávna známé svými nejen červenými víny ze svahových viničních poloh rozložených okruhem ve zvlněné krajině. K rovinatému jihu otevřená „Rukapáně" je jako úrodná a mozolnatá dlaň, z níž vychází pět čilých a tvořivých prstů, které modelovaly svahy v okolí lidských sídlišť do tvaru polí, sadů, vinic i lesů. Těmi pomyslnými prsty prochází náhodný poutník a slabikuje jejich jména jak by četl radost z doteků dětské ruky: Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a nejvýš položená Vrbice. Více o historii těchto modrohorských obcí se dočtete níže.

Obecní stezka v Němčičkách láká nádhernými výhledy

turistika & příroda


Vítejte v jedné z nejvýznamnějších vinařských obcí jižní Moravy. Obecní vinařská stezka Němčičky Vás provede po významných místech v okolí obce, ze kterých je možné shlédnout nejen místní vinohradnické zajímavosti, ale i jedinečné panoramatické výhledy do širokého okolí, což ideální, kopcovitá, poloha obce umožňuje velice snadno.

více

Vysvěcení oltáře v kostele Sv. Jiljí se dočkali

slavnostní událost


Původně naplánované svěcení oltáře a sraz rodáků v roce 2020 nám zhatil Covid-19, slavnostního vysvěcení oltáře jsme se dočkali až letos – 29. srpna 2021. Velmi rádi jsme přivítali v kostele p. biskupa Vojtěcha a absolvovali slavnostní mši, které se v budoucnu žádný současník na Vrbici už nedožije.

více

Moravský sommelier Libor Nazarčuk provázel apelací vín VOC Modré hory

seminář asociace sommelierů


Prestižní restaurace brněnského hotelu Passage na samém sklonku letošní turistické sezony přivítala vinaři doporučené hosty z řad významných sommelierů, odborné vinařské veřejnosti, restauratérů a obchodníků s vínem.

více

Vyhledávání