Kouzlu Modrých hor podlehl hejtman jihomoravského kraje


 


 


O tom, že je v Modrých horách zkrátka nejlépe a pije se tu jen to nejlepší červené víno se v pátek 25. listopadu přijel přesvědčit sám hejtman jihomoravského kraje, Jan Grolich.

Doteky časů dávných

historická zastavení

Historické doteky jsou na dosah ve všech našich modrohorských obcích, jsou nepřehlédnutelné a to hned na první pohled jako stavby sakrální, především pak křížky, poklonky, kaple i kapličky a zejména kostely. Tradiční staré vinné sklepy i jiná zemědělská stavení rozesetá v obci či samostatných lokalitách tvořících již několik století místní neodmyslitelný kolorit. “Klenoty na vás však čekají uvnitř těchto stavení.”

více

Omalovánky dětem

poznej Modré Hory

 

Děti ze všech mateřských škol a I. stupňů základních škol modrohorských obcí Vrbice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a města Velké Pavlovice dostaly dárek k zahájení školního roku ve formě kreslených omalovánek se zajímavostmi svého regionu, se kterými se budou mít možnost seznamovat ve škole i doma.

více

Rekordní modrohorské putování za burčákem

turistická akce

V sobotu 3. září 2022 se konala již po patnácté tradiční modrohorská akce, Krajem vína 2022: Putování za burčákem po Modrých Horách. Všemi obcemi Modrých Hor tak projížděly četné skupinky nadšených cyklistů i pěších, kteří lačnili po ochutnávce burčáku hned na sedmnácti místech. K opět hojné rekordní účasti, která přesáhla hranici 1200 registrovaných účastníků,  dopomohlo také nádherné slunečné letní počasí, jež bylo pro akci jako dělané.

více

Vyhledávání