Doteky časů dávných

Historické doteky jsou na dosah ve všech našich modrohorských obcích, jsou nepřehlédnutelné a to hned na první pohled jako stavby sakrální, především pak křížky, poklonky, kaple i kapličky a zejména kostely. Tradiční staré vinné sklepy i jiná zemědělská stavení rozesetá v obci či samostatných lokalitách tvořících již několik století místní neodmyslitelný kolorit. “Klenoty na vás však čekají uvnitř těchto stavení.”

Tradiční regionální gastronomie

propadněte místní kuchyni

O Moravácích je obecně známo, že jsou velmi pohostinní. A nekončí to jen u skleničky vína, kterou vám nalijí kdykoliv a kdekoliv. V Modrých Horách se můžeme chlubit také skvělou gastronomií, což jde se skvělým vínem ruku v ruce!

více

Svatomartinská tradice

sváteční

Na svátek sv. Martina nepřijíždí jen Martin na bílém koni, symbolizující příchod zimy a blížící se advent, ale také nastává období hodů a posvícení, k nimž od nepaměti patří pečená husa a svatomartinské víno.
V 11 hodin 11 minut 11. listopadu se poprvé připíjí mladým vínem, podle něhož prý lze odhadnout, jak dobrá budou vína letošní úrody. Po celý den i ve dnech následujících nabízejí restaurace a vinařství nejrůznější svatomartinská menu.

více

Omalovánky dětem

poznej Modré Hory

 

Děti ze všech mateřských škol a I. stupňů základních škol modrohorských obcí Vrbice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a města Velké Pavlovice dostaly dárek k zahájení školního roku ve formě kreslených omalovánek se zajímavostmi svého regionu, se kterými se budou mít možnost seznamovat ve škole i doma.

více

Vyhledávání