vinařská akce

Soutěž vín Modrohorská pecka /30 vín Modrých Hor/ 2023 & Festival vinařů VOC MH

marker Velké Pavlovice

datum datum 20. 5. 2023
Svazek obcí Modré Hory vás srdečně zve na VIII. ročník regionální soutěžní přehlídky vín tradičních odrůd mikroregionu Modré Hory od 14:00 hod. do 20:00 hod. na nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, vyhlášení vítězů v 15:30 hod.. Dále pak se představí také Festival vinařů VOC Modré hory 2023. Festival vinařů a přehlídka vín bude součástí akce Krajem vína - Májové putování okolím Modrých hor 20.5.2023.

Bezmála třista vzorků vín z mikroregionu Modrých Hor se utkají v VIII. ročníku prestižní regionální soutěže vín Modrohorská pecka /30 vín Modrých Hor/ 2023 v sobotu 20. května 2023 a 9. září 2023. Představena budou vína tradičních odrůd celého mikroregionu Modrých Hor - z Velkých Pavlovicích, Bořetic, Němčiček, Vrbice a Kobylí. Vína budou ohodnocena certifikovanými degustátory i odborníky z řad vinařů, technologů a znalců vína. 

Přihlášení vín do soutěže: ZDE

Podruhé bude moci ochutnat tato vína v září na oblíbené akci: Krajem vína - Putování za burčákem po Modrých Horách 9.9.2023 tentokrát také na nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Festival vinařů VOC Modré hory 2023

Festival bude mít formu pikniku v mikroregionu Modré Hory, kde se potkají návštěvníci jak z odborné, tak i z laické veřejnosti.

Díky uvolněné atmosféře a přítomnosti všech vinařů, kteří jsou členy VOC MH, budou mít všichni jedinečnou možnost jednak:
-Předat detailní informace o výrobních postupech každého vína, které bude prezentováno
- Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se můžou dozvědět o více o systému VOC MH a jejich výhodách, které můžou aplikovat i v jejich vinařstvích či gastro podnicích
- Návštěvníci z řad laické veřejnosti budou mít možnost osobně potkat výrobce VOC vín, navázat obchodní vztahy a také získají reálnou představu o tom co obnáší vyrábět vína s certifikací VOC.

Samozřejmostí je možnost párování s připravenými pokrmy, a proto bude i toto součástí festivalu, tak abychom lidem předali myšlenku, že výborné víno se náramně snoubí s tím správným vínem.

KDE KOUPIT VSTUPENKY?
(Festival vinařů VOC Modré hory & Soutěž vín Modrohorská pecka /30 vín Modrých Hor/ 2023)

 • CENA VSTUPENKY NA MÍSTĚ
 • cena vstupenky na místě - 1 osoba/400 Kč
 • samostatné kupony v hodnotě 20 Kč / degustační vzorek

  VSTUPENKA ZAHRNUJE
 • volnou degustaci všech vystavených vzorků vín
 • skleničku s logem Modré Hory
 • katalog výstavy
 • MÍSTO VÝSTAVY
 • Nádvoří Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice - Nádražní 1/1, Velké Pavlovice, začátek v 14:00 hodin, předávání diplomů a plaket v 15:30 hodin.

  PROGRAM
 • k tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika Vinica Velké Pavlovice od 15:00 hod. do 19:00 hod..
 • předávání plaket oceněným TOP 30 vínům v 15:30 hod..
 • MÁJOVÉ PUTOVÁNÍ OKOLÍM MODRÝCH HOR 2023 - podrobné informace zde

Těšíme se na Vás !

 

Soutěž vín Modrohorská pecka /30 vín Modrých Hor/ 2023 & Festival vinařů VOC MH

Nádražní 1/1
Velké Pavlovice

+420 777 255 842
david@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání