.Vinařství Turek & Šiška

Tramín červený 2019 - oranžové

Modrohorská pecka / 30 vín Modrých hor
suché · MZV · bílé

320 Kč

Jedná se o naturální víno s jemným růžovým tónem, které zrálo 11 měsíců  v dubovém barriquovém sudu spolu se slupkami a pecičkami.  Je harmonické, vláčné, s nevtíravou kyselinou. Má výraznou kořenitou vůni s ovocnými tóny a výraznou stopu sušených bylin. Dochuť je dlouhotrvající. Víno je vhodné i k archivaci.

obsah alkoholu (%) 14,6
zbytkový cukr (g/l) 0,3
kyseliny (g/l) 4,5
vinařská oblast Morava
vinařská podoblast Velkopavlovická
vinařská obec Velké Pavlovice
viniční trať Išperky
vinařství v obci Velké Pavlovice

.Vinařství Turek & Šiška

Jsme netradiční vinařství s roční produkcí kolem 13 000 lahví. K vinaření nás nevedla tradice a zkušenosti předků, ale láska k vínu, která se postupně stala našim velkým koníčkem. Zakoupili jsme vinohrad, sklepní prostory a postupně začali získávat prvotní zkušenosti spojené s ošetřováním révy a výrobou vína. Svá první vína jsme vyrobili v roce 2012.

Naše vinice se nachází v nejlepších tratích vinařské obce Velké Pavlovice – Stará hora.  Při obdělávání vinic se snažíme o co nejmenší používání chemie. Své hrozny sbíráme ručně. Některé odrůdy také vybíráme a nakupujeme od zkušených pěstitelů hroznů.

Vína vyrábíme kombinací tradičních a nejmodernějších postupů, kvašení vín probíhá kontrolovaně, vína zrají v nerezu nebo v dubových sudech a sudech typu barrique.  Naším cílem je zasahovat do výrobního procesu co nejméně. Neustále na sobě pracujeme. Nebojíme se experimentovat, učíme se novým věcem, chceme se posouvat a navyšovat kvalitu našich vín.

Poněvadž vinařství a práce s ním spojená je naším koníčkem, chceme, aby naše víno lidem chutnalo, a aby ho pili pro radost i pro potěchu. Snad se nám i naše snaha daří, což dokazují četná tuzemská a zahraniční ocenění. O tom se nakonec můžete přesvědčit sami, když si některé z naší nabídky vín vyberete a ochutnáte. Máte možnost navštívit i náš sklípek, kde vám po dohodě přichystáme degustaci vzorků nebo tu můžete posedět a pobavit se s přáteli.

poznejte výrobcepoznejte výrobce

Vyhledávání