turistická akce

Vydařené modrohorské putování za burčákem

marker Modré Hory


V sobotu 4. září 2021 se konala již po čtrnácté tradiční modrohorská akce, Krajem vína 2021: Putování za burčákem po Modrých Horách. Všemi obcemi Modrých Hor tak projížděly četné skupinky nadšených cyklistů i pěších, kteří lačnili po ochutnávce burčáku hned na osmnácti místech. K hojné účasti dopomohlo také slunečné letní počasí, jež bylo pro akci jako dělané.


Mrkněte na videoreportáž z letošního putování:Putování odstartovalo klouzavě mezi devátou a desátou hodinou dopolední z nádvoří sokolovny ve Velkých Pavlovicích, kde probíhal i hlavní prodej vstupenek.

Účastníci putování se však na startu dlouho nezdržovali a rychle se vydali na cestu – na každém stanovišti dostali razítko s ochutnávkou burčáku, a mohli tak vyhrát některou z cen. Výherci se losovali odpoledne na stejném místě, kde celá akce započala. Na Putování za burčákem navázal odpolední doprovodný program v cíli a také pak i dlouho do noci na razítkovacích místech v jednotlivých vinařstvích.

Návštěvníci tak v tento den mohli ochutnat skvělý burčák v každé z pěti modrohorských obcí, ve Velkých Pavlovicích, Vrbici, Kobylí, Bořeticích a Němčičkách, ale také si v cíli vybrat na ochutnání z bezmála 270 vín z certifikované soutěže 30 vín Modrých Hor za doprovodu cimbálové muziky Lašár z Velkých Pavlovic, vynikající regionální jídlo a nápoje přichystalo velkopavlovické Ekocentrum Trkmanka, svými chuťovkami a specialitami zazářila také  Alaadinova farma z Bořetic. Nálada skvělá, počasí výborné, účastníci ukáznění a usměvaví, jídla i tekutin dosti, akce se určitě vydařila. Těšíme se na další ročník přesně za rok a to v sobotu 3. září 2022.

Děkujeme všem domácím i přespolním návštěvníkům za letošní účast, dále pak partnerům akce - Vinařský fondVinium Velké Pavlovice, Vinařství Zborovský Velké Pavlovice a Nadace Partnerství. Velké díky také patří tetičkám z kobylského muzea a vinařům na razítkovacích místech, městu Velké Pavlovice i ostatním modrohorským obcím za skvělou spolupráci.

za Svazek obcí Modré Hory
David Ludín & Lukáš Stávek

Vydařené modrohorské putování za burčákem

+420 603 534 595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání