turistická akce

16. ročník putování za burčákem zaperlil

marker Modré Hory


V sobotu 9. září 2023 se konala již po šestnácté tradiční modrohorská akce:
Krajem vína 2023
Putování za burčákem po Modrých Horách.
 

Četné skupinky nadšených cyklistů i pěších si užívali trasu a lačnili po ochutnávce místního burčáku hned na devatenácti místech. K opět hojné rekordní účasti, která přesáhla tisícovku registrovaných účastníků, dopomohlo také nádherné slunečné letní počasí, jež bylo pro akci jako dělané.


Putování odstartovalo po deváté hodině dopolední z nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Účastníci putování se však na startu dlouho nezdržovali a rychle se vydali na cestu – na každém stanovišti dostali razítko s ochutnávkou burčáku, a mohli tak vyhrát některou z cen. Výherci se losovali odpoledne na stejném místě, kde celá akce započala. Letošní novinkou je také online losování na sociálních sítích do 10 dnů od akce pro ty účastníky, kteří nekončili zpět na Ekocentru Trkmanka nebo nečekali na 18:30 hod., kdy bylo zahájeno losování o tekuté i netekuté ceny. Součástí Putování za burčákem po Modrých Horách byl i odpolední doprovodný program v cíli.

Návštěvníci tak v tento den mohli ochutnat skvělý burčák přímo od vinaře, ale také i výborná vína v každé z pěti modrohorských obcí, ve Velkých Pavlovicích, Vrbici, Kobylí, Bořeticích a Němčičkách na razítkovacích místech, kde je navíc čekala i pestrá paleta gastronomických kulinářských zážitků. Doprovodný program v cíli byl opravdu pestrý, ke koštování bylo přichystáno k ochutnání bezmála 260 soutěžních vín Modrohorské pecky 2023 a to za doprovodu domácí Cimbálové muziky Vinica z Velkých Pavlovic. Tradiční občerstvení, výběrovou kávu a nevinné nápoje k pohodové atmosféře opět již tradičně přichystalo velkopavlovické Ekocentrum Trkmanka. Letošní novinkou a hezkým překvapením byl i popup:  Zaperlíme v Modrých Horách, návštěvníky tak osvěžil růžovým střikem, marhulovým na ledu a bílým i červeným burčákem.   

V sobotu 9. září panovala po celých Modrých Horách skvělá nálada. Prostě, počasí výborné, návštěvníci usměvaví a šťastní ze skvělého výletu. Burčáku, vína i gastrozážitků bylo dosti, akce se určitě vydařila.

Těšíme se na další ročník přesně za rok a to v sobotu 7. září 2024.

Doporučujeme včasnou rezervaci ubytování.

Děkujeme všem domácím i přespolním návštěvníkům za letošní návštěvu, zastavte se určitě i příště v Modrých Horách na tomto putování nebo i na jiné ze stovky našich modrohorských akcí po celý rok.

Jste srdečně vítáni.

Moc děkujeme hlavním partnerům akce:
Vinium Velké Pavlovice, Vinařství Zborovský Velké Pavlovice a Moravské vinařské stezky.Velké díky neodmyslitelně patří tetičkám z kobylského muzea a vinařům na razítkovacích místech, městu Velké Pavlovice i ostatním modrohorským obcím: Bořetice, Němčičky, Kobylí a Vrbice za skvělou spolupráci.

Těšíme se na příští ročník
za Svazek obcí Modré Hory
David Ludín & Lukáš Stávek

TEXT: Lukáš Stávek
FOTO: Richard Skoumal

 

16. ročník putování za burčákem zaperlil

Modré Hory

+420 603 534 595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání