Podpořte modrohorské vinaře nákupem vína

To, že si v této nelehké době máme pomáhat, momentálně slýcháme ze všech stran. Ale už Vám někdo řekl, že můžete pomoci i tím, že si nalijete skleničku dobrého vína? A nejlépe toho od modrohorských vinařů!

Zvukové pohlednice práce vinohradníka

poetický příběh

Zvukové pohlednice vypráví o práci vinohradníka v Modrých Horách, konkrétně ve viniční trati Poštor ve Velkých Pavlovicích. Právě osobní zkušenost z práce na vinici v této krásné lokalitě přivedla bohulibou myšlenku poetickým, výpravným způsobem zprostředkovat tento zážitek nevidomým nebo zkrátka těm, kdo o téma projeví zájem.

více

O historii modrohorských obcí

co ještě nevíte

Pětihvězdí jihomoravských vinařských obcí je odedávna známé svými nejen červenými víny ze svahových viničních poloh rozložených okruhem ve zvlněné krajině. K rovinatému jihu otevřená „Rukapáně" je jako úrodná a mozolnatá dlaň, z níž vychází pět čilých a tvořivých prstů, které modelovaly svahy v okolí lidských sídlišť do tvaru polí, sadů, vinic i lesů. Těmi pomyslnými prsty prochází náhodný poutník a slabikuje jejich jména jak by četl radost z doteků dětské ruky: Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a nejvýš položená Vrbice. Více o historii těchto modrohorských obcí se dočtete níže.

více

Označením VOC se mohou pyšnit nová vína

VOC MODRÉ HORY

Vinařský zapsaný spolek VOC Modré Hory organizoval v pátek 5. března pracovní setkání jmenovaných hodnotitelů vín VOC Modré Hory z důvodu I. zatříďování vzorků vín pro tuto certifikaci v letošním roce. Pracovní hodnocení vín proběhlo ve Vinařství Horák Vrbice za splnění aktuálních přísných protiepidemiologických opatření.

 

více

Vyhledávání