turistika

Pěší stezky v regionu

marker Modré Hory

Pěší stezky jsou naší malebnou krajinou protkány hebkou nitkou jako vyšívka na místním tradičním kroji. 


Zažijete podívanou na několikeré přírodní rezervace a útvary, rybníčky, vinice, ovocné sady, louky a lesy. Uchvátí Vás panoramatické výhledy z vyvýšených míst kolem posedů a kapliček nebo obecních rozhleden. Po cestě neminete vinné sklepy a vinařství, občerstvovací a relaxační místa, sakrální a historické památky. Sami se přesvědčte o kráse na cestách po našich Modrých Horách.  

ONLINE MAPA NEJOBLÍBENĚJŠÍCH TURISTICKÝCH CÍLŮ V MODRÝCH HORÁCH

Pěší stezka Modré Hory

Tato 30 km dlouhá cyklistická a pěší stezka propojuje všechny vinařské obce tvořící Modré Hory –  Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice! Je třeba Vás déle lákat?
MAPA a bližší popis

A když budete mít štěstí, tak potkáte i hotaře, hlídače našich modrohorských vinic


Za vyhlídkami Modrých Hor

Pětihvězdí vinařských obcí v čele s městem Velké Pavlovice je známé svými červenými víny ze svahových viničních poloh rozložených okruhem ve zvlněné krajině. Když se nad krajinou rozhostí soumrak, vystupují z krajiny namodralé siluety návrší porostlých vinicemi a v údolích mizí v modravém šeru červené střechy dědin. Modré Hory jsou pramenem Frankovky, Modrého Portugalu i Svatovavřineckého. Vinařskou specialitou Modrých Hor je stejnojmenné cuvée – lahodná směs Modrého Portugalu a Frankovky.
MAPA a bližší popis

Naučná stezka ZASTAVENÍ V KRAJI VÍNA A MERUNĚK
Se zábavnou "Hrou pro zvídavé návštěvníky"

* VELKÉ PAVLOVICE, malebné městečko nacházející se na jihu Moravy, je nejčastěji spojováno s charakteristickými atributy jako je víno, především vynikající červené, a zlatooranžový poklad – lahodné šťavnaté a sladké meruňky. Avšak pokladů, které lze ve Velkých Pavlovicích objevovat, je mnohem více...
MAPA a bližší popis

Nenechte si ujít nádherné výhledy na modrohorskou malebnou krajinu z velkopavlovické rozhledny Slunečná


Naučná stezka ZELENÉ PLÍCE NAŠEHO MĚSTA

Studenti gymnázia spolu s pedagogy a pracovníky Města Velké Pavlovice postupně shromáždili informace o dřevinách v intravilánu města. Zaměřili se zejména na zmapování a zdokumentování současného stavu zeleně – stromů a keřů v centru Velkých Pavlovic.
MAPA a bližší popis

Naučnou stezku doplňují dva informační panely, z nichž jeden je umístěn v budově gymnázia a druhý v parčíku u kostela na ulici Dlouhá a poskytují informace o místech růstu popsaných stromů a keřů.


Kravihorská turistická stezka

Trasa je určena především k pěší turistice, ale je velmi dobře ji sjedete i na kole – ideálně trekkingovém a horském. Provede Vás Bořeticemi i Němčičkami a měří 12,5 km.
MAPA a bližší popis

Nádherné panoramatické výhledy do rozlehlé krajiny i tři přírodní rezervace na kravihorské turistické stezce rozhodně neminete.


Stezka nad vinohrady

Stezka nad vinohrady byla vybudována v roce 2018 na Kobylím vrchu, mezi místními nazývaným jako Homole. Je to vinicemi osázený kopec s pozvolným sklonem a rovinatým vrcholem a současně nejvyšší bod v širokém okolí. Nachází se v nadmořské výšce 334 m n. m. a je z něj výhled do všech světových stran.
MAPA a bližší popis
 

Díky nakloněné rovině, která nahrazuje schody, je kobylská Stezka nad vinohrady jednou z mála rozhleden v České republice přístupných pro starší nebo handicapované spoluobčany, případně pro maminky s kočárky.


Turistická stezka obcí Kobylí

Dnešní život v Kobylí je úzce spojen s vinohradnictvím, vinařstvím, historií, přírodou a tradicemi. Ostatně, až budete procházet či projíždět touto turistickou stezkou, jistě se o tom přesvědčíte. Přejeme Vám příjemné a nezapomenutelné zážitky v naší obci.
MAPA a bližší popis

Biocentrum OSTRŮVEK

13 tůní a říčka prodloužená o 170 metrů. To jsou stěžejní části biocentra Ostrůvek, které vzniklo na Břeclavsku v místech, kde se ve středověku nacházelo rybolovem vyhlášené jezero. Po něm ovšem zůstalo jen sucho a napřímené koryto potoka.
MAPA a bližší popis

Obecní vinařská stezka - Němčičky

Obecní vinařská stezka - Němčičky měří 8 km a její náročnost je střední až vyšší. Je možné ji projít pěšky či absolvovat na kole. Nabízí jedinečné panoramatické pohledy do širokého okolí a možnost pokochat se úhlednými řádky vinohradů.
Obecní vinařská stezka - Němčičky seznamuje návštěvníky s historií vinařství a současným stavem výsadeb révy vinné v katastru obce. Prochází místy, ze kterých je možné shlédnout nejen místní vinohradnické zajímavosti, ale i jedinečné panoramatické pohledy do širokého okolí. Trasa je vybavena 4 informačními panely s mapou.

MAPA a bližší popis

Obecní vinařskou stezka zavádí návštěvníky na místa ve vinicích s jedinečným výhledem.

Další tipy na tématické okruhy pěší i cyklo k tisku:

 

Soubory ke stažení

Pěší stezky v regionu

Modré Hory

+420 603 534 595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání