turistika

Pěší stezky v regionu

marker Modré Hory

Pěší stezky jsou naší malebnou krajinou protkány hebkou nitkou jako vyšívka na místním tradičním kroji. 


Zažijete podívanou na několikeré přírodní rezervace a útvary, rybníčky, vinice, ovocné sady, louky a lesy. Uchvátí Vás panoramatické výhledy z vyvýšených míst kolem posedů a kapliček nebo obecních rozhleden. Po cestě neminete vinné sklepy a vinařství, občerstvovací a relaxační místa, sakrální a historické památky. Sami se přesvědčte o kráse na cestách po našich Modrých horách.  


Pěší stezka Modré hory

Tato 30 km dlouhá cyklistická a pěší stezka propojuje všechny vinařské obce tvořící Modré Hory –  Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice! Je třeba Vás déle lákat?
MAPA a bližší popis

A když budete mít štěstí, tak potkáte i hotaře, hlídače našich modrohorských vinic


Naučná stezka ZASTAVENÍ V KRAJI VÍNA A MERUNĚK
Se zábavnou "Hrou pro zvídavé návštěvníky"

* VELKÉ PAVLOVICE, malebné městečko nacházející se na jihu Moravy, je nejčastěji spojováno s charakteristickými atributy jako je víno, především vynikající červené, a zlatooranžový poklad – lahodné šťavnaté a sladké meruňky. Avšak pokladů, které lze ve Velkých Pavlovicích objevovat, je mnohem více...
MAPA a bližší popis

Nenechte si ujít nádherné výhledy na modrohorskou malebnou krajinu z velkopavlovické rozhledny Slunečná


Naučná stezka ZELENÉ PLÍCE NAŠEHO MĚSTA

Studenti gymnázia spolu s pedagogy a pracovníky Města Velké Pavlovice postupně shromáždili informace o dřevinách v intravilánu města. Zaměřili se zejména na zmapování a zdokumentování současného stavu zeleně – stromů a keřů v centru Velkých Pavlovic.
MAPA a bližší popis

Naučnou stezku doplňují dva informační panely, z nichž jeden je umístěn v budově gymnázia a druhý v parčíku u kostela na ulici Dlouhá a poskytují informace o místech růstu popsaných stromů a keřů.


Kravihorská turistická stezka

Trasa je určena především k pěší turistice, ale je velmi dobře ji sjedete i na kole – ideálně trekkingovém a horském. Provede Vás Bořeticemi i Němčičkami a měří 12,5 km.
MAPA a bližší popis

Nádherné panoramatické výhledy do rozlehlé krajiny i tři přírodní rezervace na kravihorské turistické stezce rozhodně neminete.


Stezka nad vinohrady

Stezka nad vinohrady byla vybudována v roce 2018 na Kobylím vrchu, mezi místními nazývaným jako Homole. Je to vinicemi osázený kopec s pozvolným sklonem a rovinatým vrcholem a současně nejvyšší bod v širokém okolí. Nachází se v nadmořské výšce 334 m n. m. a je z něj výhled do všech světových stran.
MAPA a bližší popis
 

Díky nakloněné rovině, která nahrazuje schody, je kobylská Stezka nad vinohrady jednou z mála rozhleden v České republice přístupných pro starší nebo handicapované spoluobčany, případně pro maminky s kočárky.


Obecní vinařská stezka - Němčičky

Obecní vinařská stezka - Němčičky měří 8 km a její náročnost je střední až vyšší. Je možné ji projít pěšky či absolvovat na kole. Nabízí jedinečné panoramatické pohledy do širokého okolí a možnost pokochat se úhlednými řádky vinohradů.
Obecní vinařská stezka - Němčičky seznamuje návštěvníky s historií vinařství a současným stavem výsadeb révy vinné v katastru obce. Prochází místy, ze kterých je možné shlédnout nejen místní vinohradnické zajímavosti, ale i jedinečné panoramatické pohledy do širokého okolí. Trasa je vybavena 4 informačními panely s mapou.

MAPA a bližší popis

Obecní vinařskou stezka zavádí návštěvníky na místa ve vinicích s jedinečným výhledem.

Další tipy na tématické okruhy pěší i cyklo k tisku:

 

Soubory ke stažení

Pěší stezky v regionu

Náměstí 9.května 40
Velké Pavlovice

+420 603534595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání