poznávání a zážitky

Mapa 50 nejoblíbenějších turistických cílů v Modrých Horách

marker Modré Hory

 

 

Modré Hory hlásí: 50 nejoblíbenějších turistických cílů otevírají svoji náruč plnou služeb. Místa plná úžasných zajímavostí k poznávání, relaxaci, sportování, ochutnávání a kulturně-společenského vyžití.


Mapa jako skvělý pomocník a rádce
Mapa padesátky doporučení na nejoblíbenější turistické cíle a kvalitní služby hned v pěti modrohorských obcích. Zájemci si ji mohou prohlédnout jak ve verzi tištěné (skládačka & plachta A3), tak i v online podobě na www.modrehory.cz/mapa. Návštěvníkům tato mapa jistě přijde vhod při plánování programu v regionu, ať už přímo na Stezce Modré Hory při pěších procházkách, na kole, nebo třeba jen při návštěvě zajímavého cíle vlastním autem.

Online mapa - TOP 50 nejoblíbenějších turistických cílů regionu.

Mapa turistických cílů v Modrých Horách i v tištěné podobě (skládačka & plachta A3) - vyznačuje cyklostezku i pěší stezku Modrými Horami & TOP 50 nejoblíbenějších turistických cílů regionu.


O co určitě nepřijdete? 
O jedinečná místa plná zajímavostí k poznávání, relaxaci, sportování, ochutnávání a kulturně-společenského vyžití, která Vám rozhodně nedovolí přenocovat v našem regionu jen krátce. Nevyhnete se tu návštěvě vinařství, vinných sklepů s ochutnávkou vynikajících modrohorských vín v dechberoucích sklepních lokalitách a vinařských uličkách. Ty pravé gastrozážitky zažijete hned v několika vyhlášených restauracích, kavárnách i bistrech. Obchůdky s farmářskými produkty jsou zde samozřejmostí.

Nenechejte si ujít ani další nezapomenutelné zážitky!
Třeba návštěvu historické památky s multimediální projekcí o historii habánů, galerii umění, vyhlídky a rozhledny s úchvatnými panoramatickými výhledy, přírodní rezervace a biocentra, letiště, koupaliště, nejníže položenou lyžařskou sjezdovku ve střední Evropě, relaxační lesopark, skatepark, paintball, discgolfové hřiště, solnou jeskyni, wellness služby, vinařské i hospodářské památky, ovčí farmu a minizoo, koňský ranč, muzea, sakrální památky a mnohé další. Region protkaný širokou sítí upravených turistických stezek a cyklostezek je jako stvořený pro zážitkovou aktivní dovolenou pro celou rodinu.

Přehlednou mapu turistických cílů v Modrých Horách naleznete k nahlédnutí či k tisku níže i s legendou, ve které nechybí veškeré přímé kontaktní informace. Tištěnou mapu vám rádi poskytnou i provozovatelé ubytovacích kapacit, restaurací, vinařství, TIC a dalších služeb v našem regionu.

Navštivte nás a užijte si kvalitní zážitkové služby, kterými se region jen hemží. Spokojený návštěvník je naší prioritou i samozřejmostí. Přijměte tedy srdečné pozvání k relaxaci v Modrých Horách!

Těšíme se na Vás.

Přehled TOP 50 nejoblíbenějších turistických cílů a mnohé další:

Velké Pavlovice:

 

Sklepní ulička nesoucí oficiální název Pod Starou Horou tvoří  patnáctka zcela netradičních vinných sklípků odvážného moderního pojetí hýřící pestrými barvami. Vypadá to, jako by byly sklípky v pohybu. Někteří o nich říkají, že tančí, jiným připadne, jako kdyby vínka přebraly a tak je pojmenovaly „opilé sklepy“.

1. TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM
Nabízí informace o památkách, sportovním vyžití, přírodních lokalitách, vinařských cyklistických stezkách a kulturních akcích.
více info... + 777 736 413

2. ROZHLEDNA SLUNEČNÁ
Vyhlídková plošina ve výšce 15 m s rozhledem na viniční trať Nadzahrady. Včetně kiosku s občerstvením a suvenýry z Vinařství Helena a Vinařství Suský.
více info... + 723286832

3. POD STAROU HOROU - OPILÉ SKLEPY
Sklepní ulička Pod Starou Horou s patnácti netradičními vinnými sklepy odvážného moderního pojetí hýřící pestrými barvami.
více info... + 776 325 334

4. VINNÉ SKLEPY FRANTIŠKA LOTRINSKÉHO
Nově vybudovaný komplex chodeb, rotund, místností pro posezení a sklpního labyrintu. Ochutnat zde můžete vína oblastních vinařů.
více info... + 515 535 828

5. VINAŘSTVÍ LACINA - HABÁNSKÝ SKLEP
Užijte si interaktivní prohlídku vinařské památky s degustací vín. Čekají vás multimediální projekce, poznáte historii habánů, obce i výroby vína.
více info... + 773 033 702

6. TEREZIÁNSKÁ KONTRIBUČNÍ SÝPKA
Dvoupatrová hospodářská budova sýpky z 18. století, vystavěná v barokním slohu. Nyní slouží jako hotel se zážitkovou restaurací.
více info... + 515 535 828

7. EKOCENTRUM TRKMANKA
Původní novorenesanční tvrz a později Zámeček skýtá zázemí k environmentálnímu vzdělávání pro školy i širokou veřejnost.
více info... + 519 325 313

8. RELAXAČNÍ LESOPARK
Lavičky pro odpočinek, průlezky, hrazdy a houpačky lákají děti ke hře a sousední skatepark k pohybu na skateboardech, bruslích nebo BMX.
více info...

9. VINAŘSTVÍ BUCHTOVI
Vinařství s víny z velkopavlovické podoblasti v sezóně otevírá pro turisty svou zahrádku. Nabídku doplňuje káva, dezerty a další pochutiny k vínu.
více info... + 605 242 291

10. MAGNOLIE - ZDRAVÁ VÝŽIVA
V obchůdku Magnolie můžete nakoupit zdravé potraviny, regionální i farmářské produkty, ale i folklórní dárky a věnce na dveře.
více info... + 724 252 630

11. ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ
Jako Zemská révová školka pomáhala moravskému vinohradnictví od roku 1901. Nyní spojuje vinařství, penzion, wellness a kvalitní restauraci.
více info... + 777 468 894

12. VINAŘSTVÍ V&M ZBOROVSKÝ
Vinařství založené dvěma bratry vyrábí kvalitní přírodní vína a ekologicky smýšlí i ve vinohradu. Součástí vinařství je vinotéka a kavárna.
více info... + 731 141 878

13. VINAŘSTVÍ A VINNÁ GALERIE BARRAQUE
Vinná galerie Baraque nabízí nejen vína po skleničce, ale i kávu a dezert - s výhledem na rozhlednu Slunečná a vyhlášenou viniční trať Nadzahrady.
více info... + 777 473 746

14. RESTAURACE VINOPA
Restaurace se zaměřuje na tradiční českou kuchyni, pro jejichž přípravu spolupracuje s místními farmáři. Nabídku doplňují lokální moravská vína.
více info... + 602 972 660

15. GALERIE VÍN STARÁ HORA
Stará hora k degustaci i koupi nabízí přes 70 druhů vín z významných moravských vinařství. Součástí je vinný bar s kavárnou.
více info... + 608 111 778

16. BISTRO V TRÁVĚ
Dohání vás občas na kole nebo při vašich pěších toulkách žízeň, hlad, chuť na vínko či pivko, honí vás mlsná? Pokud ano, máme pro vás řešení – BISTRO V TRÁVĚ!
více info... + 776 221 674

17. VINAŘSTVÍ KAMIL PROKEŠ
Kvalitní vinařství otevírá v létě pravidelné víkendové VínoKino - čtvrtek/pátek/sobota. Představení nového ročníku nikdy nechybí a nejen u příležitosti tradičních velkopavlovických hodů vždy Prokešovi rádi ve svém vinařském dvoře přivítají milovníky sektových snídaní. Celoročně je otevřena samoobslužný prodej vín.
více info...  + 776 029 080

Další oblíbené turistické cíle ve Velkých Pavlovicích:
 

VINÁRNA U KADERKŮ
Rodinná vinárna s dlouholetou tradicí, restaurační služby s kvalitní nejen regionální gastronomií.
více info... + 777 211 882

RESTAURACE FONTANA
Čerstvost surovin je základ české klasické kuchyně v této příjemné restauraci. Není to jen kombinace jedinečných jídel, ale i netradičních nápojů, variací koktejlů a domácích limonád. V létě nabízí využití uzavřeného venkovního posezení s koutkem pro děti.
více info...  + 777 839 404 

LETIŠTĚ PRO ULTRALEHKÁ LETADLA
Letecký klub Nad krajem André využívá letiště, vhodné i pro jiná než ultralehká letadla, vznikalo v letech 2010 až 2012. Nachází se podél silnice III.třídy č. 42113, vedoucí z Velkých Pavlovic do Velkých Bílovic.
více info...

BIOCENTRUM ZAHÁJKA
atraktivní prostředí vhodné pro život celé řady živočichů a rostlin a tím se zvýšila druhová rozmanitost a tedy i ekologická stabilita širšího okolí biocentra.
více info...

JÍZDA NA KONI I S POVOZEM - IVANA MELICHAROVÁ
více info: +420 607 752 530

JÍZDA NA KONI - PETR VALOUŠEK
více info: +420 723 551 351
 

Němčičky

Nejníže položeným lyžařským svahem ve střední Evropě se můžou pyšnit v Němčičkách. Lyžování mezi vinicemi se na místním lyžařském svahu provozuje již od osumdesátých let minulého století. Nejnižší bod tohoto areálu je v nadmořské výšce jen pouhých 180 metrů nad mořem a délka svahu je 240 metrů.


18. LYŽAŘSKÝ SVAH A KOUPALIŠTĚ
Nejníže položený lyžařský svah ve střední Evropě s 240 metrů dlouhou sjezdovkou a koupaliště s hlavním bazénem o rozměrech 50x25 metrů.
více info...  + 608 434 805

19. PAINTBALL
Paintballové hřiště nabízí nevšední adrenalinový zážitek. Do akce zapůjčí certifikované paintballové vybavení a zaškolí zkušený instruktor.
více info...  + 722 704 407

20. FARMA OVČÍ TERASY
Útulné ubytování uprostřed přírody. Vnitřní kavárna a bistro je v provozu i pro neubytované hosty. Za návštěvu stojí i kvůli pasení ovcí či mini zoo.
více info...  + 722 500 797

21. BLACK ROSE RANCH
Rodinný ranč nabízí kompletní jezdecké a vozatajské služby od výuky jízdy na koni, přes vyjížďky v terénu až po ustájení koní.
více info... + 724 182 707

22. DESÁTKOVÝ SKLEP
Patrová lisovna s vinným sklepem z přelomu 18. a 19. století je zástupcem mohutných vinohradnických staveb na hanáckém Slovácku.
více info... + 777 906 991

23. VINAŘSTVÍ PAVEL & RADIM STÁVKOVI
Rodinné vinařství se 130letou historií klade důraz na typický charakter odrůd a jejich příznačný původ daný tratí. V sezóně si zde dáte i kávu.
více info... + 739 013 637

24. VINAŘSTVÍ HULATA
Vína pod touto značkou zrají v unikátních chodbách, vyhloubených v pískovcovém kopci. V jejich vinném baru je můžete ochutnat po skleničce.
více info... + 608 623 006

25. PAŠTIKÁRNA NĚMČIČKY
Kvalitní paštiky jsou pravou delikatesou. Tyto vznikají z českého masa a základního koření tak, jak se dělali kdysi na každé zabijačce.
více info... + 720 189 295

26. VÍNO J.STÁVEK
Rodinné vinařství se specializuje na odrůdu Frankovka. Je známé také výrobou rosé a fortifikovaných vín. V sozóně hostům otevírá bar Za.Stávka.
více info... + 777 906 991

27. MEZI ŘÁDKY S VYHLÍDKOU U VĚTŘÁKA
Vyhlídka mezi vinicemi s malebnou kapličkou. V sezóně zde food truck nabízí kvalitní kávu a skvělé víno, společně s drobným občerstvením.
více info... + 774 970 927

Další oblíbené turistické cíle v Němčičkách:
 

ARBORETUM VE VINOHRADĚ
Arboretum je v podstatě zvláštní botanická zahrada specializující se na pěstování dřevin. Naše okrasné Arboretum Ve Vinohradě má parkovou úpravu a klade důraz především na zahradní architekturu. Najdete zde ideální podmínky k odpočinku, ale také spoustu zábavných i herních prvků pro děti. K dispozici jsou celé prostory zahrady s několika altánky s jeden i s ohništěm, mnoho prvků stálé expozice (např. bosonohá stezka, kamínkové piškvorky atd.), a také originální dřevěné hry / hádanky. Po procházce zahradou se pohodlně usaďte na některé lavičce nebo na trávníku u jezírka.
více info... + 776 743 297

AIRWINE
Jedině u nás najdete letecký simulátor ve vinném sklepě. Můžete si zkusit, jaké je to být pilotem a poté si užít příjemný večer s výborným vínem.
více info... + 736 529 261

SLOVÁCKÝ DVŮR
Ve dvorku na zahrádce před tradičním slováckým vinným sklípkem Vás osvěží skvělým vínem, pivem i bezovou limonádou. O kvalitní kávu také není nouze. Nakonec se nasytíte i tradičními pochutinami k vínu i pivu dle libosti na studeno i jako teplý oběd či večeře.
více info... + 776 333 216

PŘÍRODNÍ REZERVACE NOSPERK
Nosperk je přírodní rezervace ev. č. 1166 jihovýchodně od obce Němčičky. Důvodem ochrany je ochrana dřínové, habrové a bukové doubravy se zachovalým bohatým podrostem a četné palouky se vzácnou květenou.
více info...

PŘÍRODNÍ PAMÁTKA JESLIČKY
Jesličky je přírodní památka ev. č. 2194 severně od obce Němčičky. Cenná rostlinná a živočišná společenstva stepních lad, bývalých pastvin a teplomilných šípákových na sprašovém pokladě s výskytem zvláště chráněných druhů.
více info...

Bořetice:

Recesistické občanské sdružení Svobodná Spolková Republika Kraví hora, tvořená 260 vinnými sklepy, která svým vlastním způsobem popularizuje tento region, má svého prezidenta i vládu.

28. VINNÉ SKLEPY POD KRAVÍ HOROU
Malebná vesnička a dominanta Bořetic čítá na 260 vinných sklepů je zároveň recesistickou republikou s vlastní vládou i prezidentem.
více info... + 724 964 250

29. VINOTÉKA VOC MODRÉ HORY
Jeden z nejstarších vinných sklepů v Bořeticích nabízí všechna vína VOC Modré hory a vítězná vína TOP 30 vín Modrých Hor na jednom místě.
více info... + 732 135 499

30. ALAADINOVA FARMA
Je první Farm-to-table koncept v České republice. Vyrábí produkty a vaří lahodná jídla převážně ze surovin, které ekologicky vypěstuje. Zaměřuje se na orientální a českou kuchyni.
více info... + 605 268 043

31. ROZHLEDNA KRAVÍ HORA
Patnáctimetrová dřevěná rozhledna, postavená místními řemeslníky nabízí výhledy do vinařských obcí i viničních tratí.
více info...

32. RODINNÉ VINAŘSTVÍ JEDLIČKA
Příjemné posezení ve venkovním prostoru pod platanem, degustace v prvorepublikové budově s prohlídkou historického sklepa. Výborná vína z vlastních BIO vinic, paštiky z Němčiček, regionální sýry, venkovní grilování. Možnost parkování obytných aut a karavanů. Domluvíme na sousedním letišti vyhlídkové lety.
více info...  + 724 286 276

33. DVOREK CAFÉ WINE BISTRO
Kavárna na dvorku bořetické fary s venkovním sezením pod starou jabloní a ve stodole. V sezóně si nenechte ujít víkendové snídaně.
více info...  + 736 625 403

34. HOTEL KRAVÍ HORA
Stylový hotel s wellness a s kvalitní restaurací, která osloví milovníky regionální gastronomie a modrohorských vín.
více info...  + 776 583 276

35. CAFÉ JORDÁN
Prodejna čerstvě pražené kávy, ve které ji můžete rovnou i ochutnat. Jako jediní v Česku pracují s kávovými boby, které se z keřů sbírají natřikrát.
více info...  + 604 323 679

36. CYKLORESTAURANT
Klasickou českou a moravskou kuchini vaří v rustikání restauraci v původním bořeckém mlýně. Cykloturisté ocení dvě venkovní prostorné terasy.
více info...  + 724 251 132

Další oblíbené turistické cíle v Bořeticích:
 

VINAŘSTVÍ ÚJEZDSKÝ
V sezoně otevíráme naši zahrádku, kde se seznámíte s našimi skvělými víny. Určitě nechybí i tradiční studená i teplá kuchyně, krajové marmelády a paštiky. Rádi Vás provedeme našim vinařstvím s degustací vín.
více info...  + 602 776 052

LETIŠTĚ PRO ULTRALEHKÁ LETADLA
Letiště s leteckým klubem Nad krajem André provozuje letiště, popularizuje a rozvíjí rekreační a sportovní létání či modelářství.
více info...

PŘÍRODNÍ REZERVACE ZÁZMONÍKY
Zázmoníky je přírodní rezervace ev. č. 1233 severně od obce Bořetice. Důvodem ochrany je ochrana lesostepních strání s výskytem vzácného včelníku rakouského. Stráně s lesostepním porostem. Rezervace byla vyhlášena 1. ledna 1987.
více info...

ZMRZLINA V ZELENÝM
Milí sladkomilové, místní i návštěvníci, máme pro vás točenou zmrzlinu z okénka. Najdete nás "v tom zeleným" na konci Bořetic, směrem na Kobylí v nové zástavbě.
více info...

Kobylí:

Nejenom výhled, ale i samotná cesta nahoru je smyslem kobylské Stezky nad vinohrady. Vyhlídka ve tvaru nedokončeného kruhu je vybavena informačním systémem na podlaze, který představuje časoprostorovou linii.

37. VINAŘSTVÍ TOMČALA V SUCHOŘÁDSKÉ ZMOLE
Kdysi tu byla "zmola" tedy rokle, dnes je to sklepní ulička. V sezóně vinařství Tomčala potěší hosty venkovním posezením a občerstvením se skvělým vínem.
více info...  + 724 993 532

38. STEZKA NAD VINOHRADY
Bezbariérová kruhová rozhledna vystupuje nad vinohrady. Při dobré videitelnosti spatříte Pálavu, Bílé Karpaty i Malou a Velkou Fatru.
více info...

39. MUZEUM OBCE KOBYLÍ
Prostory staré měšťanské školy poskytují zázemí národopisné expozici, která návštěvníky seznamuje s lidovou tvorbou.
více info...  + 608 889 966

40. DISCGOLFOVÉ HŘIŠTĚ
Discgolf spojuje dva sporty - házení talířem freesbee a tradiční golf. Z golfu jsou to pravidla a fresbee talíř nahradil golfové hole a míčky.
více info...

41. BIOCENTRUM OSTRŮVEK
Oblíbený cíl výletů do přírody. V broukovištích a na plaznících mohou nejen děti pozorovat ještěrčí obyvatele, z nové ptačí pozorovatelny s trochou štěstí zahlédnete vlhu pestrou nebo volavku červenou. Místo navíc svědčí mokřadním rostlinám a napomáhá zadržování vody v krajině.
více info...

42. KAVÁRNA, VINÁRNA A PENZION U KŘÍŽKU
Odpolední relaxaci u bazénu, prohlídky vinařství, řízené degustace vín i čerstvě praženou kávu se zákusky nabízí U Křížku.
více info...  + 770 655 660

43. RESTAURACE NA ZÁLOŽNĚ
Rodinná restaurace uspokojí milovníky pravé italské pizzy přímo z pece, těstovin, steaků i salátů.
více info...  + 603 448 041

44. VINAŘSTVÍ VAJBAR KOBYLÍ
Pro jarní a letní měsíce o víkendech otevírá vinařství Vajbar. Návštěvníkům nabízí odpočinek u skleničky vína, kávy a místních specialit.
více info...  + 604 235 048

Další oblíbené turistické cíle v Kobylí:
 

NA AREÁLU
V areálu je kurt na beach volejbal, 2x antukový kurt na volejbal, 1x antukový kurt na nohejbal, 3x antukový kurt na tenis a také venkovní stolní tenis. Možnost vstupu i na travnaté fotbalové hřiště. Možnost nákupu vína od místních vinařů. Pro větší skupiny lidí (cca od 10 osob) je možné po předchozí domluvě zajistit snídaně i celodenní stravování podle přání.
více info...  + 792 432 882 

Vrbice:

Vinné sklepy v lokalitě Stráž jsou unikátním architektonickým úkazem v sedmipatrové zástavbě. První chodby se zde začaly budovat na přelomu 18. a 19. století, lisovny s kamenným průčelím byly k podzemním chodbám přistaveny v polovině minulého století. Ušlechtilá černá plíseň na stěnách sklepů svědčí o stabilním prostředí, které víno potřebuje ke svému zrání.

45. VINNÉ SKLEPY - LOKALITY STRÁŽ A NA SKLEPECH
Pískovcové sklepy stojí až v sedmi patrech nad sebou, upoutají kamennými vstupy s goticky lomenými oblouky. Na vrcholu s mohylou míru.
více info...

46. GALERIE SKLEP
Galerie Sklep spojuje víno, kvalitní kávu a umění. Z malé terasy před sklepem, můžete nasát atmosféru Modrých hor a načerpat energii.
více info... + 728 485 265

47. MUZEUM OBCE VRBICE
Muzeum sídlí v nejstarší budově Vrbice - ve staré radnici a prezentuje svoji historii obce i lidové tradice.
více info...

48. VINNÝ SKLEP U HOŠKŮ
Přímo na vrbecké Stráži si turisté mohou vychutnat kávu, drinky, víno, ale i speciality na grilu a z udírny ve vinném sklepě U Hošků.
více info... + 603 240 946

49. LION BISTRO
Food truck nabízející skvělá jídla z čerstvých surovin v lokalitě vrbeckých sklepů.
více info... + 608 029 056

50. KAFÉ SKLEP VINAŘSTVÍ BAŘINA
Typické prostředí vrbeckého sklepa je ideálním místem nejen k ochutnání skvělého vína, ale i šálku kávy, dezertu nebo domácí limonády.
více info... + 773 685 499

Další oblíbené turistické cíle ve Vrbici:

RODINNÉ VINAŘSTVÍ MICHNA
Zveme vás do půvabného sklepa ve vrbecké lokalitě „Na Stráži“, který je ručně kopaný přímo v pískovcové skále. Přijďte nebo přijeďte si odpočinout a načerpat slováckou pohodu. V sezoně v našem sklepě otevíráme pro návštěvníky vinné bistro s nabídkou nejen skvělého vína, ale i limonád, kávy a drobných regionálních pochutin.
více info... + 776 110 103

VINAŘSTVÍ BOČKO
Nabízíme posezení u skleničky vína z vlastní produkce v rodinném sklípku, který je zakomponován do úchvatné architektury jedinečných vrbeckých sklepů. V sezoně se můžete těšit na nabídku vyhlášeného pravidelného guláše, příležitostných zabíjačkových specialit, tradiční škvarkovky ale i pohodové kávy.
více info... + 724 238 391

Další tipy na tematické okruhy pěší i cyklo a Mapa turistických cílů v Modrých Horách k bližšímu nahlédnutí i k tisku níže. 

KONTAKTY NA TAXISLUŽBY:

774211882, 774211883, 730690590, 775144355, 777766355, 775022521, 728886447, 774588999, 602570202, 775100155, 602703929, 606505333, 602506607, 608375027, 776466769, 773011773

Mapa 50 nejoblíbenějších turistických cílů v Modrých Horách

Modré Hory

+420 603 534 595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání