vinařství

.Vinařství Lacina

marker Velké Pavlovice

Vítejte ve Vinařství Lacina ve vinařské obci Velké Pavlovice v srdci moravského vinařství. Pěstováním vinné révy a výrobou vína se naše rodina zabývá od nepaměti. Na malebných svazích Velkých Pavlovic se také rozprostírají naše vinice, ze kterých pochází každá láhev značky Lacina. Rodina Lacinů má tu čest, že vlastní jeden z nejstarších dochovaných historických sklepů na jižní Moravě. I když jeho přesné stáří nebylo dosud zjištěno, předpokládá se, že mohl být postaven Habány, kteří v 16.století v Pavlovicích žili. Dodnes se historické prostory HABÁNSKÉHO SKLEPA využívají nejen k archivaci, ale i ke zrání vína v dřevěných sudech.

 • Degustace

  Degustace

 • Možnost vstupu i se zvířaty

  Možnost vstupu i se zvířaty

 • Prodej vín

  Prodej vín

 • Společenská místnost

  Společenská místnost

 • Toalety

  Toalety

 • WiFi

  WiFi

kontakt a mapakontakt a mapa

Co u vás může host zažít?

Tajemství habánského sklepa  - tak se jmenuje váš jedinečný zážitek na jižní Moravě. Užijte si v Česku první interaktivní zážitkovou prohlídku vinařské památky s degustací vín. Vydáte se na cestu staletími se skleničkou vína a poznáte tajemství místa, kde se stáváte vinařem. Čekají vás multimediální projekce, interaktivně poznáte historii habánů a Velkých Pavlovic. Stanete se hlavní postavou dobrodružství, ve kterém budete zdolávat výzvy. Interaktivní prohlídku pak zakončete degustací medailových vín z našeho vinařství Lacina; včetně Marhulového, vítěze Zlaté Chuti jižní Moravy 2020.  

Co může zajímavého ochutnat? Nebo si odtud koupit a odvést?

Skvělá medailová vína z našich vlastních vinic, svěží frizzante a k tomu na závěr přidáme naši marhulovou pýchu v podobě Marhulové Originál, Marhulové Sladké (vítěze Zlaté Chuti jižní Moravy 2020) a první meruňkový sekt na světě - Marhulové šumivé.

Pořádáte pro návštěvníky programy a akce? Jaké?

Po jedinečné prohlídce vám v atmosférou nabitém habánském sklepě nabídneme degustaci, která zahrnuje odborný výklad o daném víně, technologii zpracování a důsledné celoroční práci ve vinohradě, kde za kvalitou výsledného vína stojí zdravé hrozny.

Co by měl návštěvník ještě vědět?

Lacinovi vinaří v Pavlovicích od nepaměti. Významnou stopu ve vinařství zanechal Pavel Lacina starší, který je známým oenologem s mezinároními degustátorskými zkouškami. Svůj profesní život spojil nejprve se společností Vinium a asi nejznámějším počinem z jeho působení v tomto podniku je recept na legendární TOP TOPIC. Nyní z jeho bohatých znalostí čerpáme v našem vinařství a jeho vinařský rukopis nesou mnohá naše medailová vína. Tematické bedýnky, dárková vína, vinotéka i vinný klub doplňují celou škálu služeb našeho vinařství. Více o VINAŘSTVÍ  v tomto odkazu.

 

 

.Vinařství Lacina

V Údolí 6
Velké Pavlovice

(červenec - srpen) ÚT-SO: 18-22 h , (září - červen) dle domluvy

+420 774 066 650
pavel@vinarstvilacina.cz

www.vinarstvilacina.cz

Vyhledávání