obchod a pražírna kávy

Café Jordán

marker Bořetice

Unikátní chuť světových káv v rodinné pražírně v Bořeticích. Naši kávu pražíme tradičním a velmi šetrným způsobem - vždy podle odrůdy a způsobu zpracování. Dbáme na to, abychom dali co největší prostor výsledku práce, kterou odvedla příroda a farmáři, a pomohli tomuto dílu se plně rozvinout.


Na jaké turistické zážitky se specializujete?

Prodejna čerstvě pražené kávy, ve které ji můžete rovnou i ochutnat. Dále chceme vybudovat cuppingové a školící centrum, ve kterém bychom vám toho mohli o kávě říct ještě víc a nechat vás “nahlédnout pod pokličku” kávy Café Jordán. Kavárna s letní zahrádkou nemůže do budoucna chybět.

Co by měl návštěvník ještě vědět?

Základem je pro nás vyváženost všech chutí. V každém šálku chceme cítit jemnou hořkost, příjemnou svěžest, kterou mu dodá příjemná, lehká ovocná kyselina, i sladkost, která je pro dokreslení celkové chuti velmi důležitá. Naše kávy směřují od sběru přes pražení ke svěžesti a vyváženosti. A až je ochutnáte, budete příjemně překvapeni - jsou totiž jiné než běžně dostupné kávy. Jako jediní v ČR pracujeme s kávovými boby sbíranými formou fázovaného pickingu – kdy se z keřů natřikrát trhají jen zralé plody. Každý ze sběrů je jiný. A v horkém šálku kávy pak cítíte naprosto specifickou chuť mikroklimatu, který jinde nenajdete.

Café Jordán

Bořetice 457
Bořetice

Po - Pá 08:00 - 16:30

+420 604 323 679
svatopluk.jordan@cafejordan.cz

www.cafejordan.cz

Vyhledávání