obchod a pražírna kávy

Café Jordán

marker Bořetice

Unikátní chuť světových káv v rodinné pražírně v Bořeticích. Naši kávu pražíme tradičním a velmi šetrným způsobem - vždy podle odrůdy a způsobu zpracování. Dbáme na to, abychom dali co největší prostor výsledku práce, kterou odvedla příroda a farmáři, a pomohli tomuto dílu se plně rozvinout.


Na jaké turistické zážitky se specializujete?

Prodejna čerstvě pražené kávy, ve které ji můžete rovnou i ochutnat. Dále chceme vybudovat cuppingové a školící centrum, ve kterém bychom vám toho mohli o kávě říct ještě víc a nechat vás “nahlédnout pod pokličku” kávy Café Jordán. Kavárna s letní zahrádkou nemůže do budoucna chybět.

Co by měl návštěvník ještě vědět?

Základem je pro nás vyváženost všech chutí. V každém šálku chceme cítit jemnou hořkost, příjemnou svěžest, kterou mu dodá příjemná, lehká ovocná kyselina, i sladkost, která je pro dokreslení celkové chuti velmi důležitá. Naše kávy směřují od sběru přes pražení ke svěžesti a vyváženosti. A až je ochutnáte, budete příjemně překvapeni - jsou totiž jiné než běžně dostupné kávy. Jako jediní v ČR pracujeme s kávovými boby sbíranými formou fázovaného pickingu – kdy se z keřů natřikrát trhají jen zralé plody. Každý ze sběrů je jiný. A v horkém šálku kávy pak cítíte naprosto specifickou chuť mikroklimatu, který jinde nenajdete.

Po 25 letech v byznysu s kávou víme s jistotou jen jednu jedinou věc:

Naštěstí je to ta nejdůležitější: jak a z čeho pro vás upražit tu nejlepší světovou kávu. V rodinné pražírně v Bořeticích na jižní Moravě máme čas. A tak si tu v klidu pražíme. Víme, kdy dát ego stranou a proč kávu nestresovat. Nejsme trendy, nemáme plnovousy ani barevné ponožky a nemyslíme si, že káva má být kyselá až za roh. Šálek horké kávy vás má pohladit, ne zkřivit obličej. Z kávy taky neděláme zbytečnou vědu. Někdy stačí mít pořádnou sebedisciplínu, správné technologie… a čtvrt století zkušeností. Už nám prostě není dvacet, abychom měli čas pít špatnou kávu. Ani třicet, abych vám nabízeli tu dobrou. Ale vždy jen tu nejlepší.

2 VĚCI, KTERÉ DĚLÁME JINAK:

1. NAŠI KÁVU U KONKURENCE NENAJDETE

Jsme jediná pražírna v ČR, která pracuje s top kvalitou kávy sbíranou formou fázovaného pickingu. Z keřů se natřikrát trhají jen zralé plody – a ze tří sběrů na jedné parcele vám uděláme tři naprosto rozdílné kávy, které nikde jinde neochutnáte.

2. ZNÁME TAJEMSTVÍ LAHODNÉ CHUTI

Pražíme ve speciálním měděném termodynamickém bubnu. Ten dokáže z kávových zrn dostat daleko jemnější chuť. Proto vám naše káva udělá tak dobře na duši: cítíte v ní sladké tóny, mírnou hořkost, jemnou kyselinku. Prostě nebe na zemi. „Každá naše prémiová káva má jasný původ na přesné parcele, kde je specifické mikroklima. A tyto sběry nikdy nemícháme s kávami z jiných parcel – i kdyby to měly být jen dva pytle. Zachováme tak kávě její unikátní charakteristiku, kterou najdete pouze na tomto jednom místě na světě.“

CAFÉ JORDÁN

Café Jordán

Bořetice 457
Bořetice

Po - Pá 08:00 - 16:30

+420 604 323 679
svatopluk.jordan@cafejordan.cz

www.cafejordan.cz

Vyhledávání