stojí za pozornost

Café Jordán – káva pro každého, kdo si chce dopřát kvalitu

marker Bořetice


Chcete si pochutnat na kvalitní kávě, podpořit lokální podnik a férový obchod? Pak jste v rodinné pražírně v Bořeticích na správné adrese. Milý a ochotný personál Vám pomůže s výběrem vhodné kávy právě pro Vás. Zastavit se k nim ale můžete také jen pro kafe s sebou. A jestliže máte podnik či firmu, kterou byste rádi obohatili o lahodné kávové nápoje, zbystřete!

Káva z CAFÉ JORDÁN Vás zaujme na první pohled – jejich obaly jsou vyladěny do detailů a potěší i oko konzumenta.


Pražírna s dlouholetou tradicí

Značka CAFÉ JORDÁN na trhu působí už od roku 1995, kdy se rodák z Moravy, Svatopluk Jordán, rozhodl v Praze prorazit s nevídaným obchodním modelem – půjčovat kávovary pouze za odběry kávy. Čím víc se svět kávy rozšiřoval, tím rychleji bylo třeba se někam posouvat. „A tak jsme se rozhodli, že si zkusíme pražit svoji vlastní kávu a vložit do toho svůj otisk. Je to vlastně podobné jako u vinaře. Mám nějakou představu o tom, jak by ta nejlepší káva, kterou prodáváme, měla vypadat, a to chceme také nabídnout našemu zákazníkovi,“ popisuje začátky Svatopluk Jordán.

Jedete zrovna kolem? Stavte se pro kávu s sebou a doplňte energii!

Káva pro jednotlivce i celé firmy

CAFÉ JORDÁN si dává mimo jiné za cíl zpříjemnit pracovní hodiny zaměstnancům. „Chceme jim dát příležitost pít kafe přímo od pěstitele, a ne z bezejmenných plantáží od nadnárodních korporací, které farmáře bohužel akorát vykořisťují,“ vysvětluje svůj záměr Svatopluk Jordán. Jeho přáním je, aby lidé poznali nezaměnitelnou chuť jejich kávy v porovnání s kávami z jiných pražíren.

Na původu své kávy si zakládají. Zrna, která praží a dále nabízí svému zákazníkovi, jsou opravdu pečlivě vybraná.

Máte vinařství, ubytování, kavárnu nebo jen chcete svým zákazníkům nabízet místo instantní kávy něco víc? Rychle zvedejte telefon – CAFÉ JORDÁN Vám ke svým jedinečným zrnům dodá také veškeré příslušenství, které pro přípravu prémiových káv potřebujete. Samozřejmostí je také nepřetržitý servis kávovaru.

Manželé Jordánovi vedou kávový byznys společně – a jde poznat, že ve dvou se to lépe táhne.

Cesta z farmy až do hrnku

Pražírna si nezakládá pouze na perfektním zpracování kávových zrn. O každém kávovém zrnu, které se jim dostane pod ruku, vědí všechno a věří, že kvalitní káva se rodí už u pěstitele. „S každým farmářem komunikujeme napřímo. Nakupuje z několika farem po celém světě a naši nabídku stále rozšiřujeme. Momentálně naše kávy pocházejí z Brazílie, Salvadoru, Indie, Mexika, Kolumbie, Kostariky a Peru,“ jmenuje Svatopluk Jordán. Mimo to se snažíme nezaměňovat terroiry. Různé farmy disponují – podobně jako jednotlivá vinařství na Moravě – různými tratěmi. Každý terroir je specifický a významně se podepisuje na výsledné kvalitě kávy.

U kávovaru to nekončí. CAFÉ JORDÁN Vám mimo něj a kávy může poskytnout také servírovací keramiku, kelímky či jiné příslušenství. A vy se nemusíte více o nic starat.

Všem farmářům, od kterých většinu kávy CAFÉ JORDÁN nakupuje, platí férovou cenu, díky čemuž se jejich rodiny mohou mít o něco lépe. Podobně jako ve vinařském odvětví, i tady dochází k výběru odrůd, a s těmi se dále pracuje. „Děláme jenom tři směsi, všechno ostatní jsou jednodruhové kávy. Pečlivě vylaďujeme pražicí profil, aby káva byla opravdu podle našich představ, a především udělala našemu zákazníkovi radost,“ vysvětluje energicky Svatopluk Jordán.

Café Jordán – káva pro každého, kdo si chce dopřát kvalitu

Bořetice 457
Bořetice

+420 604 323 679
svatopluk.jordan@cafejordan.cz

www.cafejordan.cz

Vyhledávání