táborský festival vína

Táborské vínomilce hýčkali modrohorští vinaři

marker Modré hory

 

Sobota 23. března 2024 se nesla v duchu I. putování po táborských sklepech. Organizátoři si moc nelámali hlavu s tím, koho pozvat na první ročník, a hned oslovili vinaře ze spolku VOC Modré hory se svými skvělými terroir víny.


Dvanáctka modrohorců přivezla v lahvích nepochybně to nejlepší víno z Modrých Hor. Vyhlášený Táborský festival vína - kultury - jídla měl mezi návštěvníky s I. putováním po táborských sklepech velký ohlas.

Festivalové I. Putování po táborských sklepech doplnil i úžasný velikonoční jarmark na starobylém náměstí, který byl vhodně zakomponován do tohoto nádherného dne plného vína, jídla, kultury a usměvavých vínomilců. V poledních hodinách provázelo návštěvníky putování deštivé počasí se silným větrem, které však neodradilo snad nikoho od ochutnávání výborných vín z jihomoravského vinorodého mikroregionu Modré hory.

Po patnácté hodině se počasí umoudřilo a v uličkách kolem náměstí bylo vidět samé vinaři hýčkané usměvavé tváře spokojených návštěvníků. Všichni vinaři hodnotili putování za velmi zdařilé, přenesli do Tábora svoji tradiční pohostinnost, hýčkali své návštěvníky skvělými víny i pohodovou atmosférou. A byli moc potěšeni zájmem o vína včetně širokých enoznalostí od táborských milovníků vína. Klobouk dolů, modrohorští vinaři moc všem děkují za návštěvu jejich prezentace ve staroměstských táborských sklepích.

Vinaři, organizátoři i mnozí z řad návštěvníků v průběhu celého táborského putování podpořili svými tematickými trikoty, samolepkami i věcným vysvětlováním tížené problematiky při dialogu s návštěvníky "protestní stávku" s názvem akce POZOR KŘEHKÉ na podporu vinařům v boji proti politiky zvažované nenulové spotřební dani na víno.


Vinaři, kteří hrdě zastupovali Modré hory v Táboře, mrkněte jak se prezentují:
1. Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic
2. Vinařství Turek & Šiška z Velkých Pavlovic
3. VÍNO J. Stávek z Němčiček
4. Rodinné vinařství Jedlička z Bořetic
5. Vinařství Arte vini z Velkých Pavlovic
6. Vinařství Horák z Vrbice
7. Vinařství Tomčala z Kobylí
8. Vinařství ZD Němčičky z Němčiček
9. VÍNA HERZÁNOVI z Kobylí
10. Vinařství V&M Zborovský z Velkých Pavlovic
11. MITOMA Vrbice z Vrbice
12. Vinařství Baraque z Velkých Pavlovic

Počet vstupenek pro návštěvníky byl limitován na celkových 700 účastníků, a tuto kapacitu se podařilo naplnit do posledního.

A co všechno vstupenka na putování obsahovala?
- neomezenou degustaci vín
- k ochutnání až 70 vín v historických sklepech přímo od vinařů
- pramenitou vodu po celou dobu akce
- degustační skleničku
- katalog vín s mapkou sklepů
- kapsičku na skleničku
- komentovanou prohlídku podzemních chodeb s vinnými zastávkami

Při tomto putování po staroměstských sklepích návštěvníci objevovali kouzlo Modrých hor v celé jeho kráse. Svazek obcí Modré Hory je sdružením pěti obcí v okrese Břeclav, a to Vrbice, Bořetice, Kobylí, Němčičky a město Velké Pavlovice. Jeho hlavním cílem je podpora regionálního rozvoje. Region je atraktivní pro turisty svými komplexními službami cestovního ruchu, zejména však díky vinařství a vinařskému označení VOC MODRÉ HORY.

Toto VOC je prvním svého druhu v České republice, specializuje se na vína z modrých odrůd révy vinné. Vinaři regionu pečlivě a dlouho vybírali a zvolili z těch nejtradičnějších, momentálně nejpěstovanějších a nejpříhodnějších odrůd pro svůj region tři: fenomenální Frankovku, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Modrohorští vinaři představili i další výborné odrůdy vín tohoto regionu a také jako zajímavost i víno z meruněk, tzv. marhulové víno.

Velké díky patří všem návštěvníkům, organizátorůmNárodnímu vinařskému centru za podporu a samozřejmě i zúčastněným vinařům z Modrých hor.

Těšíme se na příští pozvání do Tábora.

Děkujeme.
www.vocmodrehory.cz & www.modrehory.cz

 

 

 

Táborské vínomilce hýčkali modrohorští vinaři

Modré hory

+420 603534595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání