sport & víno & folklor

Byla to opravdu Modrohorská pecka!

marker Modré hory

Sobota 18. května 2024 proběhla ve znamení další série Putování Malovaným krajem a to Krajem vína - Májové putování okolím Modrých hor v duchu pěší turistiky, cykloturistiky, gastrospecialit a skvělého vína v Modrých horách i okolí.

Hned ráno po deváté hodině z Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích startovalo přes 600 registrovaných účastníků putování koordinovaných organizátorem putování:  Partnerství, o.p.s. – Moravské vinařské stezky. A to jak pěšky, tak na kole na předem vytvořených třech trasách. Celá akce byla doprovázena krásným slunečným počasím a pohodovými úsměvy účastníků i organizátorů.

Na razítkovacích místech bylo pro všechny návštěvníky přichystáno regionální občerstvení a ochutnávání výborného vína, účastníci sbírali razítka do májového pasu, který pak v cíli, odkud ráno startovali, mohli vložit do slosování o hodnotné ceny.

Pro všechny účastníky Májového putování, ale i pro domácí i přespolní milovníky vína, vinaře a degustátory byla na Ekocentru od čtrnácté hodiny připravena přehlídka terroir soutěže vín Modrohorská pecka 2024, dříve známá jako 30 vín Modrých Hor. Nechyběla i ochutnávka apelačních vín od vinařů ze spolku VOC Modré hory z.s.. Návštěvníci měli možnost ochutnat přes 300 těch nejlepších terroir modrohorských vín na jednom místě. Již tradiční součástí vinného doprovodného programu byla i účast unikátní soutěže vín Meditrina, hodnocena výhradně jen samými ženami, s dalšími téměř 190 vzorky také skvělých vín.


VIDEOKLIP - malé ohlédnutí za naší sobotní akcí Modrohorská pecka 2024! Rozdávala se ocenění, hrála cimbálová muzika a víno teklo proudem!

Po patnácté hodině a třicáté minutě se předávala ocenění terroir soutěže vín Modrohorská pecka ve formě obřích sklenic s gravírováním třicítce nejlepších vín mikroregionu - TOP30

Absolutním šampionem terroir soutěže vín se stalo červené víno z Velkých Pavlovic -  RED RESERVE cuvée, ročník 2020 z Arte vini Velké Pavlovice spol. s r.o. . Krásnou skleněnou karafu s gravírováním za nejlepší kolekci vín získalo i Vinařství Baraque  z Velkých Pavlovic. Velká gratulace všem oceněným vínům a poděkování všem vinařům, kteří se ryze terroir soutěže vín účastnili je určitě na místě.

Která vína získala ocenění TOP30 se dozvíte: ZDE .

Výbornou náladu dolaďovala opět úžasná Cimbálová muzika Vinica z Velkých Pavlovic . Celkový počet účastníků na této společné májové akci atakoval tisícovku účastníků, což je opět po úspěšném loňském roce opět rekordní návštěvnost.

Děkujeme všem domácím i přespolním za návštěvu a srdečně Vás zveme na další letošní akci, a to Putování za burčákem po Modrých Horách 7. září 2024 - blíže o akci se dozvíte: ZDEMoc děkujeme partnerům akce:  Vinařský fondPartnerství, o.p.s. - Moravské vinařské stezky,  VOC Modré hory, Meditrina , Ekocentrum Trkmanka, Město Velké Pavlovice i ostatní modrohorské obce. Díky za skvělou spolupráci.

V příštím roce na modrohorském májovém putování a koštování v sobotu 17. května 2025 na viděnou.

Bude to opět pecka!

autoři:
FOTO - marketing Modré Hory, Partnerství, o.p.s. – Moravské vinařské stezky, Oldřich Otáhal
TEXT - Lukáš Stávek

FOTOGALERIE ke stažení z úschovny:
https://www.uschovna.cz/zasilka/PL3SHXBXMKJYH6VF-EZM/
https://www.uschovna.cz/zasilka/PK6U9ZWR7ZABUTGZ-8UN  

Těšíme se na příští setkání
David Ludín & Lukáš Stávek
Svazek obcí Modré Hory
www.modrehory.cz

Byla to opravdu Modrohorská pecka!

Nádvoří Ekocentra Trkmanka
Velké Pavlovice

+420 603534595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání