vzácná návštěva

Kouzlu Modrých hor podlehl hejtman jihomoravského kraje

marker Modré Hory


 


 


O tom, že je v Modrých horách zkrátka nejlépe a pije se tu jen to nejlepší červené víno se v pátek 25. listopadu přijel přesvědčit sám hejtman jihomoravského kraje, Jan Grolich.

 

Přijal pozvání vinařů z VOC Modré hory, kteří mu předvedli svá okouzlující červená vína a jedinečnou krajinu tohoto oslňujícího mikroregionu. Jeho putování započalo v dopoledních hodinách na Vrbici, kde zavítal do kostela sv. Jiljí v doprovodu pana starosty Tomáše Bílka. Jak už to tak bývá, z kostela se šlo rovnou do sklepa, kde započala celodenní degustace modrohorských vín originální certifikace.

Kdo navštíví Vrbici, nemůže rozhodně vynechat vyhlášenou Stráž a větrný mlýn, symboly této malebné obce. Proto další kroky pana hejtmana směřovaly právě sem. Polední zvony začaly  ohlašovat dobu oběda, který proběhl na Kraví hoře v Bořeticích.

Přiznání, že pan Grolich ještě nenavštívil kobylskou rozhlednu, bylo marketingové složce i vinařům jednoznačným znamením. Modrohorská štace pokračovala za jasným cílem: na rozhlednu Kobylí vrch. Zážitek z této nevídané a atypické bezbariérové rozhledny umocnilo také slunné a teplé počasí, které pana hejtmana a celou jeho výpravu doprovázelo po celý den.

V maratonu rozhleden se pokračovalo. Další v pořadí byla ta velkopavlovická - Slunečná. Z té šlo dohlédnout až ke kapličce sv. Antonína Paduánského v Němčičkách, kde také celá návštěva Modrých hor končila, a to dokonce v tom nejlepším momentě - při západu slunce. To působilo ve spojení s lahodnou kávou a dalšími typickými červenými víny téměř pohádkově.

A jak od páteční návštěvy bude na Modré hory vzpomínat sám hejtman? “Pro mě to po dnešku bude určitě Frankovka, pak dlouho nic, pak zase Frankovka a nakonec rozhledny,” směje se Jan Grolich.

autor foto/video/článek: Natálie Stávková & Tereza Slámová - archiv Modré Hory

Kouzlu Modrých hor podlehl hejtman jihomoravského kraje

Modré Hory

+420603534595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání