víno - jídlo - turistika

Májově se otevřela turistům náruč plná modrohorských zážitků

marker Modré Hory

 

Sobota 21. května 2022 proběhla ve znamení májové pěší turistiky, cykloturistiky, gastrospecialit a skvělého vína v Modrých Horách i okolí.

 

Hned ráno po deváté hodině z Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích startovalo přes 800 registrovaných turistů jak pěšky, tak na kole na předem vytvořené trase na Májové putování Modrými Horami a okolím. Celá akce byla doprovázena slunečným počasím a vysokými teplotami. Na čtvrnácti razítkovacích místech bylo pro všechny návštěvníky přichystáno krajové občerstvení a ochutnávání výborného vína, účastníci sbírali razítka do májového pasu, který pak v cíli, odkud ráno startovali, mohli vložit do slosování o hodnotné ceny.

Pro všechny účastníky Májového putování, ale i pro pouhé milovníky vína, vinaře a degustátory byla na Ekocentru od třinácté hodiny připravena přehlídka soutěže 30 vín Modrých Hor a také ochutnávka certifikovaných vín od vinařů ze spolku VOC Modré Hory.

Ochutnávalo se tak bezmála 300 vzorků skvělých vín od všech vinařů z Modrých Hor. V patnáct hodin se předávala ocenění ve formě plakety třicítce nejlepším vínům mikroregionu - TOP30 - včetně ocenění pro šampiona, kterým se stalo víno odrůdy Zweigeltrebe, ročníku 2019 z velkopavlovického Vinařství Baloun.

Která vína dostala ocenění TOP30 se dozvíte v tomto odkazu: ZDE.

Výbornou náladu dolaďovala Cimbálová muzika Vinica z Velkých Pavlovic.

Celkový počet účastníků na této společné májové akci přesáhnul tisícovku, což je zatím rekordní účast.

Děkujeme všem účastníkům za návštěvu a srdečně Vás zveme na další letošní akci, a to Putování za burčákem po Modrých Horách 3. září 2022 - blíže o akci se dozvíte v odkazu: ZDE.V příštím roce na Májovém putování a koštování v termínu 20. května 2023 na viděnou!

Za pořadatele:
Partnerství, o.p.s.
Ekocentrum Trkmanka, příspěvková organizace
Svazek obcí Modré Hory
VOC Modré hory, z.s.

 

 

Soubory ke stažení

Májově se otevřela turistům náruč plná modrohorských zážitků

+420603534595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání