folklor

Modrohorské zpívání libozvučně v Němčičkách

marker Modré Hory

 


V pátek 1. září 2023 od 18 hodin probíhal bohatý program na nádvoří kulturního domu v Němčičkách v rámci letního festivalu vína libozvučně, v plném obsazení a plné síle.

Modrohorské zpívání s účastí všech pěti mužských sborů mikroregionu Modré Hory z obcí Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky a města Velké Pavlovice rozezpívalo pětistovku nadšených návštěvníků, kteří se skvěle při víně a písničce bavili.

Kulturní program byl obohacen scénkou zarážení hory, které se zhostili místní ochotníci z řad němčičské chasy v čele se starostou a místostarostou obce Němčičky.

Besedování u cimbálu s cimbálovou muzikou Kapric pak roztančili mladí šohajíci z Němčiček a Velkých Pavlovice trénující ve FS Hanýsek. Slovácký verbuňk v dětské perspektivní poloze tak představili na podiu před zraky rozveselených návštěvníků, kteří byli příjemně rozněžněni modrohorským zpíváním mužáků všech pěti obcí Modrých Hor.

Starostové obcí Modrých Hor popřáli všem účastníkům tohoto kulturního stánku pohodové chvíle při krásných místních písničkách a společně s touto zdravicí pozvali návštěvníky festivalu, každý do své obce, na další kulturní zážitky. Jelikož je Modrohorské zpívání putovní, tak pomyslný štafetový kolík ve formě odrůdy Frankovka v červené podobě putuje společně i s němčičskou Frankovkou do obce Kobylí z rukou pana starosty Němčiček Zbyňka Slezáka kobylskému panu starostovi Pavlu Kotíkovi. Předávaná Frankovka ročníku 2018 z vinařství Víno Komárek byla vybrána jako putovní kolík za své vítězství na místním jarním koštu vín, jako nejlépe hodnocená Frankovka z Němčiček.

Další modrohorské zpívání tedy bude zařazeno do vyhlášené kobylské slavnosti Zarážení hory,  a to tradičně koncem srpna 2024 v malebné Suchořádské zmole lemované vinnými sklepy.

Těšíme se na setkávání při dalších modrohorských kulturních akcích.

Modrohorské zpívání libozvučně v Němčičkách

nádvoří KD
Němčičky

+420 603 534 595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání