turistická akce

Rekordní modrohorské putování za burčákem

marker Modré Hory

V sobotu 3. září 2022 se konala již po patnácté tradiční modrohorská akce, Krajem vína 2022: Putování za burčákem po Modrých Horách. Všemi obcemi Modrých Hor tak projížděly četné skupinky nadšených cyklistů i pěších, kteří lačnili po ochutnávce burčáku hned na sedmnácti místech. K opět hojné rekordní účasti, která přesáhla hranici 1200 registrovaných účastníků,  dopomohlo také nádherné slunečné letní počasí, jež bylo pro akci jako dělané.


Putování odstartovalo klouzavě mezi devátou a desátou hodinou dopolední z nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Účastníci putování se však na startu dlouho nezdržovali a rychle se vydali na cestu – na každém stanovišti dostali razítko s ochutnávkou burčáku, a mohli tak vyhrát některou z cen. Výherci se losovali odpoledne na stejném místě, kde celá akce započala. Na Putování za burčákem navázal odpolední doprovodný program v cíli a také pak i dlouho do noci na razítkovacích místech v jednotlivých vinařstvích.

Návštěvníci tak v tento den mohli ochutnat skvělý burčák v každé z pěti modrohorských obcí, ve Velkých Pavlovicích, Vrbici, Kobylí, Bořeticích a Němčičkách, ale také si v cíli vybrat na ochutnání z bezmála 280 vín z certifikované soutěže 30 vín Modrých Hor za doprovodu Cimbálové muziky Lašár z Velkých Pavlovic, vynikající regionální jídlo a nápoje přichystalo velkopavlovické Ekocentrum Trkmanka, skvělým marhulovým vínem ve všech možných polohách zazářilo Vinařství Lacina a dokonce i svými meruňkovými chuťovkami a specialitami ohromili návštěvníky i dva místní šikovní bratři Z Gálových sadů.     

Nálada skvělá, počasí výborné, návštěvníci usměvaví a šťastní ze skvělého výletu, jídla i tekutin dosti, akce se určitě vydařila.

Těšíme se na další ročník přesně za rok a to v sobotu 9. září 2023.


Děkujeme všem domácím i přespolním návštěvníkům za letošní opět rekordní účast.

Moc děkujeme partnerům akce - Vinařský fondVinium Velké Pavlovice, Vinařství Zborovský Velké Pavlovice a Nadace Partnerství. Velké díky neodmyslitelně patří tetičkám z kobylského muzea a vinařům na razítkovacích místech, městu Velké Pavlovice i ostatním modrohorským obcím za skvělou spolupráci.

ZARÁŽENÍ HORY A VINOBRANÍ

Těšíme se na příští ročník
za Svazek obcí Modré Hory
David Ludín & Lukáš Stávek

Rekordní modrohorské putování za burčákem

Modré Hory

+420 603 534 595
info@modrehory.cz

www.modrehory.cz

Vyhledávání