turistika & příroda

Nová stezka k biocentru Ostrůvek v Kobylí

marker Kobylí

 

V Kobylí vznikla zbrusu nová společná stezka pro chodce a cyklisty. Láká k procházkám nebo projížďce na kole či bruslích od sportovního areálu k nedalekému krásnému přírodnímu biocentru Ostrůvek.

Společná stezka pro chodce a cyklisty se nachází na pozemcích navazujících na intravilán obce Kobylí v místě sportoviště, kde konec úpravy navazuje na místní komunikaci u silničního mostu přes řeku Trkmanku. Celá trasa měří necelých 1200 m. Povrch společné stezky je vybudován z asfaltobetonu o šířce 3 m. Jde o obousměrnou stezku, která odklání cyklisty a chodce ze státní silnice II/421 směr Velké Pavlovice – Terezín. Stezka navazuje na stávající síť cyklostezek na území obce Kobylí.


Relaxačním zastavením na konci stezky určitě načerpáte energii v biocentru Ostrůvek.

13 tůní a říčka prodloužená o 170 metrů. To jsou stěžejní části biocentra Ostrůvek, které vzniklo na Břeclavsku v místech, kde se ve středověku nacházelo rybolovem vyhlášené jezero. Po něm ovšem zůstalo jen sucho a napřímené koryto potoka. Dnes se opět jedná o oblíbený cíl výletů do přírody. V broukovištích a na plaznících mohou nejen děti pozorovat ještěrčí obyvatele, z nové ptačí pozorovatelny s trochou štěstí zahlédnete vlhu pestrou nebo volavku červenou. Místo navíc svědčí mokřadním rostlinám a napomáhá zadržování vody v krajině.


Vedení obce využilo jarního počasí k tomu, aby projekt představilo veřejnosti a stezka tak byla slavnostně otevřena.

Další místa po Kobylí, která stojí za návštěvu - přijměte pozvánku na procházku po zajímavých místech v Kobylí a okolí a vydejte se po nové Turistické stezce obcí Kobylí.

 

Nová stezka k biocentru Ostrůvek v Kobylí

Kobylí

+420 724 541 047
ou@kobyli.cz

www.kobyli.cz

Vyhledávání