vinařství

.Vinařství Arte Vini

marker Velké Pavlovice

Vyrábíme vína moderního stylu, která navazují na to nejlepší z moravských vinařských tradic. Všechna naše vína důsledně respektují terroir jednotlivých vinařských poloh, ze kterých pocházejí nejušlechtilejší hrozny z našich vlastních viničních tratí v oblasti Velkých Pavlovic. Naším dlouhodobým cílem je produkovat vína, která přinášejí radost a příjemné zážitky. Samozřejmostí je důraz na konstantně vysokou kvalitu celé naší produkce. Svěží ovocná vůně, harmonická a vyvážená chuť i elegance, umožňují univerzální využití našich vín v gastronomii. Velmi dobře se snoubí s chutěmi nejen české a moravské kuchyně, ale vyniknou i v kombinaci s rafinovanými pokrmy z celého světa.

 • Degustace

  Degustace

 • Prodej vín

  Prodej vín

 • Společenská místnost

  Společenská místnost

 • Toalety

  Toalety

kontakt a mapakontakt a mapa

Co u vás může host zažít?

Vyznáváme „umění vinařského řemesla“, proto všechny naše vinice obhospodařujeme dlouhodobě udržitelným způsobem a průběžně je udržujeme v ekologické rovnováze. Ve sklepě používáme výhradně tradiční a přírodní výrobní postupy, které umožňují vyniknout jemným vůním a chutím, které našim vínům dodávají kvalitní, pečlivě sklízené a následně důkladně tříděné hrozny.

Co může zajímavého ochutnat? Nebo si odtud koupit a odvést?

Ve Velkopavlovické vinařské podoblasti máme vlastní vinohrady o celkové rozloze 15 hektarů v různých viničních tratích. Zdejší svažité kopce, jejichž podloží často vyniká vysokým obsahem vápníku a hořčíku, poskytují perfektní expozici vůči slunečnímu svitu. Tento unikátní terroir je jedinečnou oblastí v rámci celé České republiky. V místních podmínkách pravidelně dosahují optimální zralosti hroznů jak burgundské tak i místní modré odrůdy. Největší část zahrnuje vinice Bojanovska, která je v optimální produkční kondici a stáří. Další viniční tratě jsou Išperky, Lizniperky, Staré hory a také několik tratí v okolí obcí Starovičky a Němčičky. Průměrný věk našich vinic je 15 let, v některých vinicích rostou starší a staré keře (až 45 let), které nám poskytují vynikající surovinu pro výrobu plných a koncentrovaných červených vín. Zaměřujeme zejména na produkci tradičních místních modrých odrůd Frankovka a Svatovavřinecké, místní vyšlechtěné speciality André a na burgundské odrůdy. Tento sortiment je doplněn některými dalšími oblíbenými odrůdami. Všechny vinice obhospodařujeme šetrným a dlouhodobě udržitelným způsobem s respektem k danému místu a jeho okolí. Ve sklepě používáme tradiční výrobní postupy, které umožňují vyniknout charakteristikám jednotlivých odrůd i místnímu terroir.

Pořádáte pro návštěvníky programy a akce? Jaké?

Degustace vín s posezením.

.Vinařství Arte Vini

Zelnice ev.č. 65 - sklep č. 8
Velké Pavlovice

po domluvě

+420 603 514 380
halm@artevini.cz

artevini.cz/velke-pavlovice

Vyhledávání