vinařství

.Vinařství Ondřej Brdečko

marker Kobylí


Jsme maličké vinařství sídlící ve vinařské obci Kobylí, které se nachází v malebném kraji Modrých hor. Vinařství Ondřej Brdečko je sice maličké svou produkcí, avšak velké a neotřelé svými víny.

  • Degustace

    Degustace

  • Prodej vín

    Prodej vín

kontakt a mapakontakt a mapa


Co u vás může host zažít?

Zážitkovou degustaci ve vinařství, kde se víno nedělá anonymně, ale s pokorou, láskou a úctou k přírodě, a kde hrozen révy vinné je každoroční výzvou a začátkem nového zrození, prvním namočením malířova štětce do barvy a budoucí láhev vína je obrazem.

Co může zajímavého ochutnat? Nebo si odtud koupit a odvést?

Skvělá vína, kde je našim cílem, abychom dávali vzniknout takovým vínům, která budou bavit vnímat všemi smysly a evokovat ve Vás plod přírody a poctivé lidské práce.

Pořádáte pro návštěvníky programy a akce? Jaké?

Pro milovníky vína organizujeme degustace na svatbách, firemních večírcích či jiných akcích. Pro restaurace rádi připravíme snoubení jídla s vínem, s kterým máme bohaté zkušenosti.

Co by měl návštěvník ještě vědět?

Obhospodařujeme necelé dva hektary vinic v katastru vinařské obce Kobylí a malou část hroznů od smluvních dodavatelů nakupujeme. Roční produkce činí pouhých 15 000 lahví v závislosti na ročníku, čímž se řadíme spíše mezi vinařskou raritu a mikrovinařství. Ve vinicích pracujeme šetrně a drtivá část prací je prováděna ručně. Nebojíme se experimentovat s některými nekonvenčními postupy jak při pěstování révy, tak při výrobě vína. Sklizeň probíhá také výhradně ručně, a to do malých bedýnek, abychom přivezli do sklepa hrozen v nepoškozeném a stoprocentním stavu. Hrozny z přísně redukovaného a selektovaného sběru sklízíme v přívlastkových kvalitách, jenom tak jsme schopni dosáhnout nejvyšší kvality budoucích vín. Při zpracování nevyužíváme nejmodernějších technologií, nýbrž klasických metod, například dlouhodobé macerace, či zrání vín na jemných kvasničných kalech až po dobu jednoho roku. Tradiční vína spojená s moderním vinařovým myšlením.

 

.Vinařství Ondřej Brdečko

Kobylí 790
Kobylí

po domluvě

+420 723 434 454
brdecko.ondrej@seznam.cz

www.neobycejnavina.com

Vyhledávání