.Vinařství VÍNO J. STÁVEK

Frankovka Reserva 2018

ostatní modrohorská vína
suché · výběr z hroznů · červené

950 Kč

Reserva je označení pro ta naše vína, která jsou už ve vinici něčím výjimečná. Je vyráběna pouze z nejlepších sklizní v těch nejlepších letech. Teplý ročník 2018 napomohl tomu, aby nám část Frankovky, na návětrné straně, slunci otevřené trati Zbavce, dozrála do odpovídající kvality. Šetrné zpracování hroznů, otevřené kvašení a následné zrání 2 roky v malých sudech vytvořily víno, které je v daném roce nad všechny Frankovky tohoto ročníku.

Víno tmavě červené, až karmínové barvy s vůní višňového likéru, ostružin, sladkého koření a brusinek. V chuti je středně plné s elegantní sladkou tříslovinkou a vyzrálou kyselinkou. Vše doplňují tóny ostružin. Dochuť je dlouhá, kořenitá.

Absolutní ŠAMPION certifikované soutěže 30 vín Modrých Hor v roce 2021.

objem lahve (l) 0,75
obsah alkoholu (%) 13,5
zbytkový cukr (g/l) 1,2
kyseliny (g/l) 5,2
vinařská oblast Morava
vinařská podoblast Velkopavlovická
vinařská obec Němčičky
viniční trať Zbavce
vinařství v obci Němčičky

.Vinařství VÍNO J. STÁVEK

VÍNO J. STÁVEK je rodinné vinařství situované ve VINAŘSKÉM DVOŘE v Němčičkách, který byl postaven v roce 1898 a dnes už v tomto selském stavení vyrůstá pátá generace vinařů. Vinařství se specializuje na fortifikovaná vína, jejichž produkce je v tuzemsku velmi nevšední a vína rosé, která se na soutěžích umisťují na předních místech. Důležitou součástí produkce jsou také rodinná cuvée, jejichž recept pochází vždy od jednoho z předků stávajícího enologa Jana Stávka. Vedle produkce oceňovaných vín je důležitou součástí také enoagroturistika, při které jsou návštěvníci nejen seznamování s domácími víny, ale také degustacemi ve vinicích a v několikero sklepích náležejících k vinařství seznamování s celým procesem výroby.

poznejte výrobcepoznejte výrobce

Vyhledávání