poznávání a zážitky

Poznej Modré hory: malý region s osobitými víny

marker Modré Hory

 

 

Frankovka, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Tři charakteristické odrůdy vinařů Modrých hor právě dozrávají na nejslunnějších svazích moravských vinic. Díky perfektním podmínkám z nich vzniknou jedinečná červená vína, lehká a ovocná. 


Jenom 19 vinařství se může pyšnit značkou vín originální certifikace VOC Modré hory. Všechna leží v katastru pěti jihomoravských obcí – Bořetic, Kobylí, Němčiček, Velkých Pavlovic a Vrbice. Vedle společné historie a tradic je pojí především perfektní podmínky pro pěstování modrých odrůd révy vinné v Česku.

Modrohorští vinaři zvou na skleničku – noblesní Frankovky i jemného Modrého Portugalu.
Autor: archiv VOC Modré hory


Blízko Ždánického lesa a směrem k Pálavským vrchům v těchto dnech dozrávají hrozny třech typických odrůd Modrých hor. Spolu s viničními tratěmi jsou vybrané velmi přísně tak, aby ve víně a chuti odrážely terroir, tedy jakéhosi ducha místa.

Modré hory zdobí celá řada přírodních památek a rezervací. Třeba Jesličky a Nosperk v Němčičkách, či Zázmoníky v Bořeticích.
Autor: archiv VOC Modré hory


Recept na krásné červené? Rok a půl v sudu

Než se letošní červená vína dostanou na trh, poleží si aspoň 18 měsíců v sudech. „Počkat se vyplatí. Pro netrpělivé doporučuji sáhnout po starších ročnících nebo šťavnatých rosé vyráběných ze stejných modrých hroznů, jen jiným technologickým postupem,“ doporučil Stávek.

 

Vinaři už brzy sklidí hrozny z pečlivě vybraných viničních tratí. Očekávají velmi kvalitní ročník.
ZARÁŽENÍ HORY A VINOBRANÍ
Autor: archiv VOC Modré hory


Ne všechna vína nakonec ponesou známku VOC, vinaři se na nich musí mezi sebou shodnout. Hlídají, aby ve víně nebyl třeba příliš dominantní tón barikového dřeva.

Úspěchy sklízí doma i v zahraničí

Vína VOC Modré hory se každoročně umisťují na předních příčkách tuzemských i mezinárodních soutěží. Úspěšná jsou také v Salonu vín České republiky. „Ocenění našich vinařů na světových soutěžích dokazují, že kvalitní červená vína umíme taky a není třeba vyhledávat jen ty zahraniční," vyzdvihl Stávek a doplnil, že Modré hory jsou sice malý region, ale s o to osobitějšími víny.
 

Jako jediné české VOC se Modré hory zaměřují na vína pouze z tradičních modrých odrůd.
Autor: archiv VOC Modré hory


Výhled ze Slunečné vezme dech

Modré hory spojuje taky více než třicet kilometrů naučných vinařských tras pro cyklisty a pěší. Vedou blízko turisticky oblíbených míst a několika rozhleden, třeba Kraví hory, Slunečné a Kobylího vrchu. „Modré hory se nejlépe poznávají ve skleničce. Při dechberoucích výhledech na malebné okolí, kde se tato vína rodí, chutnají úplně nejlépe,“ dodal manažer spolku.

Region Modré hory má co nabídnout vinnému i nevinnému turistovi.
Autor: archiv VOC Modré hory

Vína VOC MODRÉ HORY jsou Vám k dispozici na našem online e-shopu.

Že si rádi vybíráte víno osobně a na jednom místě? Rádi byste okusili vína originální certifikace, ale nemůžete se rozhodnout, které je pro Vás to pravé? My to chápeme, a přinášíme Vám řešení! Zavítejte do Bořetic do Modrohorského sklepa, kde najdete všechna VOC pohromadě. Nebo se tu jen zahřejte u krbu a podělte se o své novinky s přáteli nad skleničkou lahodného vína.

ONLINE MAPA NEJOBLÍBENĚJŠÍCH TURISTICKÝCH CÍLŮ V MODRÝCH HORÁCH

Soubory ke stažení

Poznej Modré hory: malý region s osobitými víny

Modré Hory

+420 732 135 499
obchod@vocmodrehory.cz

www.vocmodrehory.cz

Vyhledávání