poznávání a zážitky

Skvělá červená a rosé vína VOC Modré hory

marker Modré Hory

VOC Modré hory je prvním VOC v České republice, které vyrábí VOC vína pouze z modrých odrůd révy vinné.
 


Vinaři regionu pečlivě a dlouho vybírali a zvolili z těch nejtradičnějších, momentálně nejpěstovanějších a nejpříhodnějších pro svůj region tři: Frankovku, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Z těchto je možné uvádět na trh červená vína po 18měsíčním zrání a mladá rosé vína. 

 Modrým odrůdám révy vinné se v Modrých horách daří i díky vysokému obsahu hořčíku v půdě.
Autor: archiv VOC Modré hory

Vína originální certifikace (VOC) jsou specifická tím, že jsou vyrobena z odrůd typických pro daný vinařský region a hrozny pocházejí pouze z pečlivě vybraných vinařských tratí. Tento přísný výběr dává vínům jedinečné vlastnosti, odrážející jejich terroir ve vůni i chuti. Hodnocení, zda to či ono víno splňuje charakter VOC provádí sami vinaři.

Jako jediné české VOC se Modré hory zaměřují na vína pouze z tradičních modrých odrůd.
Autor: archiv VOC Modré hory

Dne 10. 5. 2011 bylo Ministerstvem zemědělství Občanskému sdružení VOC Modré hory uděleno povolení přiznávat označení VOC. Po splnění všech zákonem daných podmínek tak bylo uděleno první VOC v České republice, které bude vyrábět VOC vína pouze z modrých odrůd révy vinné.

Vinaři regionu pečlivě a dlouho vybírali a zvolili z těch nejtradičnějších, momentálně nejpěstovanějších a nejpříhodnějších pro svůj region tři odrůdy:

  • Frankovka
  • Svatovavřinecké
  • Modrý Portugal

Modrohorští vinaři zvou na skleničku – noblesní Frankovky i jemného Modrého Portugalu.
Autor: archiv VOC Modré horyZ těchto bude možné uvádět na trh červená vína po 18měsíčním zrání a mladá rosé vína. Vzniká tedy zajímavé doplnění ke stávajícímu VOC Znojmo, které je založeno na třech odrůdách bílých a VOC Mikulov, které zahrnuje odrůdy bílé i modré.

Vinice a přírodní podmínky

Vinaři a sociální podmínky

Odrůdy a podmínky zatřiďování vín

Vína VOC MODRÉ HORY jsou Vám k dispozici na našem online e-shopu.

Že si rádi vybíráte víno osobně a na jednom místě? Rádi byste okusili vína originální certifikace, ale nemůžete se rozhodnout, které je pro Vás to pravé? My to chápeme, a přinášíme Vám řešení! Zavítejte do Bořetic do Modrohorského sklepa, kde najdete všechna VOC pohromadě. Nebo se tu jen zahřejte u krbu a podělte se o své novinky s přáteli nad skleničkou lahodného vína.

ZARÁŽENÍ HORY A VINOBRANÍ

ONLINE MAPA NEJOBLÍBENĚJŠÍCH TURISTICKÝCH CÍLŮ V MODRÝCH HORÁCH

 

Soubory ke stažení

Skvělá červená a rosé vína VOC Modré hory

Modré Hory

+420 732 135 499
obchod@vocmodrehory.cz

www.vocmodrehory.cz

Vyhledávání