Vinařství

.Vinařství Turek & Šiška

marker Velké Pavlovice

Jsme netradiční vinařství s roční produkcí kolem 13 000 lahví. K vinaření nás nevedla tradice a zkušenosti předků, ale láska k vínu, která se postupně stala našim velkým koníčkem. Zakoupili jsme vinohrad, sklepní prostory a postupně začali získávat prvotní zkušenosti spojené s ošetřováním révy a výrobou vína. Svá první vína jsme vyrobili v roce 2012.

Naše vinice se nachází v nejlepších tratích vinařské obce Velké Pavlovice – Stará hora.  Při obdělávání vinic se snažíme o co nejmenší používání chemie. Své hrozny sbíráme ručně. Některé odrůdy také vybíráme a nakupujeme od zkušených pěstitelů hroznů.

Vína vyrábíme kombinací tradičních a nejmodernějších postupů, kvašení vín probíhá kontrolovaně, vína zrají v nerezu nebo v dubových sudech a sudech typu barrique.  Naším cílem je zasahovat do výrobního procesu co nejméně. Neustále na sobě pracujeme. Nebojíme se experimentovat, učíme se novým věcem, chceme se posouvat a navyšovat kvalitu našich vín.

Poněvadž vinařství a práce s ním spojená je naším koníčkem, chceme, aby naše víno lidem chutnalo, a aby ho pili pro radost i pro potěchu. Snad se nám i naše snaha daří, což dokazují četná tuzemská a zahraniční ocenění. O tom se nakonec můžete přesvědčit sami, když si některé z naší nabídky vín vyberete a ochutnáte. Máte možnost navštívit i náš sklípek, kde vám po dohodě přichystáme degustaci vzorků nebo tu můžete posedět a pobavit se s přáteli.

 • Bezbariérový přístup

  Bezbariérový přístup

 • Degustace

  Degustace

 • Káva

  Káva

 • Možnost vstupu i se zvířaty

  Možnost vstupu i se zvířaty

 • Prodej vín

  Prodej vín

 • Toalety

  Toalety

kontakt a mapakontakt a mapa

Co u vás může host zažít?

Ochutnat různé druhy vín, účastnit se řízených degustací, po dohodě možnost občerstvení, povyprávět s vinařem, posedět ve sklípku s přáteli, prohlédnout si výrobní prostory, exkurzi do vinohradu, 3 x ročně akci "Otevřené sklepy".

Co může zajímavého ochutnat? Nebo si odtud koupit a odvést?

Ochutnat může vína dle aktuální nabídky, zajímavá jsou červená i bílá vína barriquová i víno oranžové. Koupit a odvést si může všechna vína, která mu chutnala, nebo která nabízíme jak ve sklepě tak na E-shopu na našich www-stránkách. Novinkou našeho vinařství je sekt Thea, vyrobený klasickou metodou kvašením v lahvi.

Pořádáte pro návštěvníky programy a akce? Jaké?

Po dohodě řízené degustace, ochutnávku vín, otevřené sklepy.

Co by měl návštěvník ještě vědět?

Své první víno jsme vyrobili v roce 2012. Do našich vín se snažíme vtisknout kus sebe a poctivosti k tomu, co děláme. Jsme rádi za zpětnou vazbu i za to, když se k nám zákazníci vrací s tím, že jim naše vína chutnají. Dovedeme ocenit zájem o naše vinařství.

.Vinařství Turek & Šiška

Zelnice 85
Velké Pavlovice

po dohodě

+420 778 414 154
turekmilan@email.cz

www.vinarstvi-turek-siska.cz

Vyhledávání