Ze sjezdovky do sklepa

 

MODRÉ HORY jsou na zimu připraveny, a co Vy? Jen u nás si to můžete namířit přímo "ze SJEZDOVKY do SKLEPA".  Tak si to užijte!!!!!!!! Že si děláme srandu? To v žádném případě. Vše najdete v naší zážitkové mapě ZDE

O historii modrohorských obcí

co ještě nevíte

Pětihvězdí jihomoravských vinařských obcí je odedávna známé svými nejen červenými víny ze svahových viničních poloh rozložených okruhem ve zvlněné krajině. K rovinatému jihu otevřená „Rukapáně" je jako úrodná a mozolnatá dlaň, z níž vychází pět čilých a tvořivých prstů, které modelovaly svahy v okolí lidských sídlišť do tvaru polí, sadů, vinic i lesů. Těmi pomyslnými prsty prochází náhodný poutník a slabikuje jejich jména jak by četl radost z doteků dětské ruky: Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a nejvýš položená Vrbice. Více o historii těchto modrohorských obcí se dočtete níže.

více

Obecní stezka v Němčičkách láká nádhernými výhledy

turistika & příroda


Vítejte v jedné z nejvýznamnějších vinařských obcí jižní Moravy. Obecní vinařská stezka Němčičky Vás provede po významných místech v okolí obce, ze kterých je možné shlédnout nejen místní vinohradnické zajímavosti, ale i jedinečné panoramatické výhledy do širokého okolí, což ideální, kopcovitá, poloha obce umožňuje velice snadno.

více

Vysvěcení oltáře v kostele Sv. Jiljí se dočkali

slavnostní událost


Původně naplánované svěcení oltáře a sraz rodáků v roce 2020 nám zhatil Covid-19, slavnostního vysvěcení oltáře jsme se dočkali až letos – 29. srpna 2021. Velmi rádi jsme přivítali v kostele p. biskupa Vojtěcha a absolvovali slavnostní mši, které se v budoucnu žádný současník na Vrbici už nedožije.

více

Vyhledávání